E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

Meta pret ambasadorin austriak: Austria ka qenë gjithnjë në mbështetje të...

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim të veçantë sot të Ngarkuarin me Punë të Austrisë në Shqipëri, Z. Christian Steiner. Gjatë...

Bushati: Meta nuk mund të dekretonte kthimin e komunizmit në Shqipëri

Emisioni “Open” në Top Channel filloi mbrëmë me debate të shumta për shkak të situatës më të fundit që po kalon vendi si pasojë...

Meta para komisionit, Boçi: Presidenti fitoi betejën me armë të ligjshme

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ishte i pranishëm në rubrikën “Opinion”në News 24, ndërsa komentoi mbledhjen e sotme të Komisionit hetimor parlamentar, i cili pyeti...

Rama ndjek Metën nga zyra e Ruçit gjatë raportimit në Komision

Kryeministri, Edi Rama, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla e kanë ndjekur seancën dëgjimore të Presidentit...

“Ndikimi Soros”, Meta: Nuk duhet të përfundojmë në duart e lojtarëve...

Presidenti i vendit Ilir Meta në një intervistë për median italiane “il giornale.it” ka folur edhe për ndikimin e Sorosit në vendin tonë. Ai është...

Meta “sfidon” lartësitë, shfaqet ndryshe në Bjeshkët e Sharrit

Presidenti i Republikës, Iliri Meta vijon të shijojë bukuritë përrallore të Bjeshkëve të Sharrit në Kosovë. Kreu i Shtetit edhe pse me pushime, nuk ka...

Meta rrëzon ligjin për “Akademinë e Shkencave”: Rast tjetër se si...

Presidenti Ilir Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 53/2019 “Për Akademinë e Shkencave të Republikës së Shqipërisë” Vendimi i Presidentit Meta: Institucioni...

“Milot-Balldren”, Meta zbulon skandalin: Vlera u rrit me 52 mln euro

Presidenti Ilir Meta me dekretin e tij për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të koncensionit "Milot-Balldren" indirekt ka denoncuar dhe një skandal të frikshëm...

“Milot-Balldren”, Meta: Kuvendi s’mund të mbulojë paligjshmërinë e qeverisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi sot kthimin për rishqyrtim në Kuvend të koncensionit me hije të forta korrupsioni "Milot-Balldren". Ndër argumentat ligjorë që Kreu...

“Rikthim në përrallë”, Meta shijon freskinë e Bjeshkëve të Sharrit

Pas mesazheve të forta për krizën politike Presidenti Ilir Meta ka nisur pushimet. Kreu i Shtetit Shqiptar e ka nisur zbavitjen me Prevallën, i njohur...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com