Ballina Etiketimet Mesimi

Etiketim: mesimi

Pezullohet mësimi në 280 shkolla, Ministria jep detajet

Moti i ftohtë dhe reshjet e borës kanë detyruar disa Drejtori Arsimore Rajonale të marrin vendimin për pezullimin e mësimit në disa shkolla. Në...

Acari në Korçë, nesër mësimi fillon në 09:00

Reshjet intensive të borës dhe temperaturat e ulëta kanë "mbërthyer" Shqipërinë. Reshjet e borës dhe ulja e temperaturave ka bërë që në disa prej...

Acari ”pushton” Shqipërinë, pezullohet mësimi në disa shkolla

Reshjet intensive të borës dhe temperaturat e ulëta kanë "mbërthyer" Shqipërinë. Reshjet e borës dhe ulja e temperaturave ka bërë që në disa prej...

Moti i keq mbyll shkollat në Durrës

Moti i keq në Durrës ka krijuar anomali jo vetëm në qarkullim po dhe në procesin mësimor në këtë qytet. Nxënësit e shkollës 9-vjeçare ''Met...

Macja dhe celularët    

Fejton nga Hyskë Borobojka Mësuesia e biologjisë, zonja Shpresa Zuberi, në orën e tretë të mësimit, hyri në klasë me regjistër në dorë. Tema që...

Turqi – Mësimi i parë në gjuhën shqipe do të jepet...

Kryetari i Qendrës për Hulumtime Strategjike të Ballkanit (BASAM), Rıfat Sati, thotë se vendimi për përfshirjen si lëndë me zgjedhje të gjuhës shqipe dhe...

Hierarkia e vlerave në arsim, domosdoshmëri e kohës

“Ku është meritokracia?! Ministrja e inovacionit dhe administrtës publike, zonja Milena Harito thot në një intervistë se njerëzit më të aftë kanë të drejtë...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com