E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: meshkujt

Çfarë mendojnë meshkujt për femrat e padepiluara

Vitet e fundit depilimi është bërë edhe më i lehtë, teksa në treg gjen qindra produkte që e lehtësojnë këtë problem. Por a është vërtet...

Pse ka më shumë vrasës meshkuj dhe më pak femra?

Pas çdo masakre bëhet diagnostikimi i problemit të vërtetë. E para gjë që thuhet është se autori ka probleme mendore, pastaj kundërvihen ekspertët që...

Armela zbulon mesazhet me pullë të kuqe

Ajo është aktive në Instagramin e saj, madje ka shumë ndjekës, fansa. E ftuar në programin “Një kat më lart” të moderatorit Ermal Peçi,...

Meshkujt përfundimisht dashurohen me brunet, ja arsyet përse

Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune. Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Ja...

Meshkujt nuk i duan femrat që ‘shesin’ mend

Meshkujt nuk duan kur femrat “shesin” mend, ndërkaq damat i dëshirojnë meshkujt kur në shoqëri filozofojnë. Kështu ka treguar një hulumtim i bërë në Britani...

Obeziteti, meshkujt që hanë vetëm janë më të rrezikuar

Një hulumtim korean nxjerr në pah një predispozitë më të madhe për të zhvilluar hipertensionin dhe kolesterolin e lartë Meshkujt që hanë vetëm kanë një...

“Golden Globes”, nominohen vetëm meshkuj

Gratë u përjashtuan nga gara për çmimin e regjisores më të mirë në “Golden Globes”. Nominimet u shpallën të hënën, e në kategorinë e...

Me femrat e forta, meshkujt shpesh “gjejnë belanë”. Ja dhjetë arsye...

Gratë e forta kanë kaluar gjithçka në jetën e tyre. Ato e dinë se si të tolerojnë dhimbjen, kanë kapërcyer beteja në të kaluarën...

Meshkuj në “menopauzë”, shenjat e para

Meshkujt mund të arrijnë në fazën e ''menopauzës'', njësoj si gratë. Por fenomeni i njohur mund të dallohet nga kjo shenjë dhe në fakt...

Rasti tipik, meshkujt ngatërrojnë interesin seksual me pëlqimin

Një studim i ri ka zbuluar se disa njerëz ngatërrojnë interesin seksual me thjesht pëlqimin dhe supozojnë se të kesh marrëdhënie seksuale me një...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Turma dhe diktatori i merituar

Nga Curzio Malaparte, për fundin e Mussolinit (Fragment) Ç’rëndësi kishte për mua në kishte gabuar, në kishte kryer...

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...