Ballina Etiketimet Meshkujt

Etiketim: meshkujt

Kur meshkujt bien në dashuri, këto janë 6 shenjat që tregojnë...

Nuk është sekret që meshkujt dhe femrat i shprehin ndjenjat në mënyra të ndryshme. Ndërkohë që vajzat presin që t’ua shprehësh dashurinë në mënyra nga...

Këto janë tre arsyet se përse meshkujt kanë frikë të lidhen...

Meshkujt e kanë shumë të vështirë që të lidhen me një femër inteligjente edhe pse i admirojnë ato. Për këtë gjë ka disa arsye se...

Ja çfarë nuk mund të ndryshojnë femrat KURRË te meshkujt

Që nga sjelljet te zakonet, te fiksimet dhe paranojat…ja se cilat janë karakteristikat që nuk mund të ndryshoni te meshkujt. Pavarësisht tentativave femërore për të...

Ndryshimi mes meshkujve dhe femrave vjen prej kulturës dhe arsimimit

Nga Alessia Marcocci Femra të frikësuara, meshkuj guximtarë. Për një kohë gjinia femërore, ka mbajtur përcaktorin “e dobët”, në krahasim me mbiemrin “i fortë” për...

Meshkujt e këtyre shenjave japin gjithçka në dashuri

Sipas astrologëve, dy shenja të horoskopit japin gjithçka kur vjen puna tek dashuria. Është përcaktuar se meshkujt që i përkasin shenjave të Dashit dhe...

Meshkujt që konsumojnë më pak mish, jetojnë më gjatë!

Sipas shkencëtarëve finlandezë, meshkujt që konsumojnë më shumë se gjysmë kg mish, kanë 23 % më shumë gjasa që të jetojnë më gjatë sesa...

Gjërat që meshkujt i duan çdo ditë, por pak gra e...

Asnjë mashkull nuk do të ketë guximin t’i tregojë dobësitë e tij. Por e vërteta është se edhe ky “duke qenë i vështirë” kërkon...

Femra kujdes! Këto 10 gjëra meshkujt nuk i durojnë dot

Prandaj ata sugjerojnë që meshkujt të mundohen mos t’i bëjnë shpesh. 1. Qëndron me telefon gjatë gjithë kohës Kohët e fundit të gjithë njerëzit janë të...

Rënia drastike e fertilitetit tek meshkujt, lidhet me ndotjet kimike në...

Nga Cassella Carly Shtëpitë ku jetojmë dhe ushqimi që hamë mund të përmbajnë kimikate, të cilat zvogëlojnë pjellorinë mashkullore, dhe kjo vlen si për burrat...

Pse meshkujt heshtin pas raportit seksual

Neuroshkencëtari Serge Stoleruc dhe ekipi i tij kanë analizuar aktivitetin e trurit mashkullor gjatë dhe pas orgazmës. Ata vunë re një “fikje” të trurit në...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com