Ballina Etiketimet Meshkuj

Etiketim: meshkuj

Njihuni me nënën beqare që fiton mijëra dollarë nga takimet me...

Një nënë beqare ka siguruar rreth 13 mijë dollarë duke takuar meshkuj të martuar. Britney Boone, 26 vjeçare, e gjeti veten duke fituar të...

Ndryshimi mes trurit të femrave me atë të meshkujve

Truri i femrës plaket më ngadalë dhe mesatarisht është të paktën tre vjet më i ri se truri i bashkëmoshatarëve meshkuj. Ky është zbulimi...

Meshkuj, vëmendje! Ushqimet që duhet të hani pas moshës 40-vjeç

Mirëmbajtja e masës muskulare pas moshës 40 vjeç kërkon punë dhe ushqimet e duhura, sidomos ato të pasura me energji. Formula e ndërtimit të një...

Ky është tipari i meshkujve që i bën femrat të ‘çmenden’...

Më tërheqës me mjekër apo pa mjekër? Kjo është hipoteza më e fundit e një studimi të “Journal of Biology Evolutionary”. Në studim morëm pjesë...

Meshkujt “frikë” nga femrat me tatuazhe

Në Francë, 15% e femrave eksperimentojnë me të paktën një tatu. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shifrat shkojnë në rreth 25%. Një studim i...

Meshkuj apo femra, si i duan shefat shqiptarët?

Punonjësit shqiptarë kanë preferencat e tyre dhe nuk janë shumë indiferentë nëse kanë mbi krye një mashkull apo një femër. Në Barometrin e Ballkanit,...

Këmbët e gjata dhe të drejta të meshkujve joshin femrat

Jo vetëm seksi femër mund të tërheqë për të bërë përshtypje Për t’i dhënë përgjigje pyetjes shekullore: “Çfarë kërkojnë gratë te burrat?” do të jetë...

Femrat paguhen më pak se meshkujt

Viti 2017, ka shënuar një zhvillim negativ në drejtim të diferencës së pagave mes meshkujve dhe femrave, teksa këto të fundit janë paguar më...

Sa meshkuj beqarë ka në botë?

Një kombinim i preferencave kulturore, dekreteve qeveritare dhe teknologjisë mjekësore ka prodhuar një rezultat të pazakontë, që nuk është regjistruar asnjëherë më parë në...

LISTA/Qytetet që kanë më shumë femra dhe meshkuj beqarë

Mesatarja e femrave beqare sipas matjeve të INSTAT është rreth 23.1 për qind në shkallë vendi. Por numri i meshkujve beqarë është shumë herë...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...

Vasili citon Niçen dhe sulmon Ramën: I egër dhe i pacivilizuar

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, citon filozofin gjerman Friedrich Niçe për të sulmuar kryeministrin...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com