E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Mesfushori

Etiketim: mesfushori

Milan dhe Inter derbi për të rrëmbyer Granit Xhakën

Milani dhe Interi do të duelojnë në merkato për shërbimet e Granit Xhakës. Futbollisti me origjinë shqiptare i cili luan për përfaqësuesen zvicerane ka...

Tronditet Napoli, mesfushori më i mirë kërkon largimin

Mesfushori spanjoll Fabian Ruiz po tregon një nivel të shkëlqyer me skuadrën e Napolit, duke tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha ne Europë. De Laurentiis...

Bare: Po të gabonte Lenglet, do të kishim shënuar edhe ne!

Keidi Bare pas humbjes ndaj Francës është shprehur se rezultati mund të ishte ndryshe, nëse Lenglet do të gabonte si me Moldavinë.   “Pësuam dy gola...

Dëmtimi me kombëtaren, Pjanic shqetëson trajnerin Sarri

Miralem Pjanic ka shqetësuar së tepërmi klubin e Juventusit pas dëmtimit në ndeshjen eliminatore mes Bosnjës dhe Italisë mbrëmjen e djeshme.   Vetë mesfushori, që këtë...

Tottenham mund të humbasë pa asnjë cent 3 yje në verë

Nga finalja e Champions League këtë sezon po kalon një sezon shumë të dobët. Klubi po përballet me mundësinë e largimit të tre lojtarëve...

Barcelona kërkon pasuesin e Rakitic, por duhen 150 milionë euro

Ivan Rakitic nuk është në planet e trajnerit Ernesto Valverde dhe ky nuk është një lajm i ri te skuadra e Barcelonës. Këtë sezon...

Derbi i Italisë për Ivan Rakitic, Juventus bën lëvizjen e radhës

Derbi i Italisë nuk është vetëm në kampionat, por edhe në merkato. Beteja mes Juventusit dhe Interit del nga fusha e lojës, teksa në...

Vidal i shkel “syrin” Interit”: Jam i trishtuar, pasi nuk po...

Arturo Vidal është një nga emrat më të nxehtë në merkaton e janarit te skuadra e Interit. Trajneri Antonio Conte kërkon që të punojë...

Conte merr një tjetër të keq, mesfushori dëmtohet sërish në stërvitje

Pauza e kampionateve ka qenë mallkuar për Interin e Contes. Pas dëmtimeve të Sanchez (3 muaj jashtë), D’Ambrosio (15 ditë pushim), trajneri humbet edhe...

Eriksen drejt Juventusit në janar, “Zonja” mund të sakrifikojë Rabiot

Adrien Rabiot po has vështirësi për të gjetur hapësira te skuadra e Juventusit. Francezi në këtë fillim sezoni ka luajtur vetëm 206 minuta në...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...