Ballina Etiketimet Mero Baze

Etiketim: Mero Baze

Sindromi i “fitores së Skraparit”, nga Berisha tek socialistët

Nga Mero Baze Në kulmin e degradimit të procesit zgjedhor të 26 majit 1996, kur opozita braktisi kutitë e votimit, pas një sërë arsyetimesh mbi...

“Qeni i Sharrit”, i Rusisë në Ballkan

Nga Mero Baze - Vladimir Putin ka marrë dhuratë një qenë Sharri nga Presidenti serb Vuçiç. Sipas gjasave, Vuçiç ka dash ti tregoj Putinit, se...

Më shumë se sa të vetëm, socialistët duken të vetmuar në...

Nga Mero Baze Viti 2018 ishte viti i parë në historinë e pluralizmit, kur një parti qeverisi e vetme Shqipërinë. Prej vitit 1990, edhe kur...

Mero Baze: Rama negocioi 48 orë me Xhafajn për ta mbajtur...

Nga Mero Baze - Fatmir Xhafa i gjeti të gjithë papërgatitur.Fillimisht  opozitën, e cila u betua se do shtrihej tek pragu i zyrës kur të...

Mero Baze: Një histori me Fatos Arapin dhe Berishën

Atdheu të ndjen, kur e di pse hesht! Nga Mero Baze  Fatos Arapin e kishin ftuar të ishte në shtëpinë e Alimerkove, në Vlorë. Ishte Tetor...

Historia tragjike e pushkatimit të poetit Trifon Xhagjika

Nga Mero Baze - Gjithçka ka nisur më 20 korrik 1963. Një shofer i parkut automobilistik të Korçës, ka trokitur në Degën e Punëve të...

Atipiku Rama, pesë vitet e Rilindjes sipas Mero Bazes

Mero Baze mendon se Rama ka patur sukses në stabilitetin ekonomik, kontrollin e territorit dhe qasjen e shqiptarëve ndaj lirive të tyre sidomos mënyrën...

Eni Vasili: Replikë me Sali Berishën dhe Mero Bazen

Nga Eni Vasili Që nga mesnata e së hënës e deri mesditën e së martës, e pashë veten protagoniste jo vetem të thuajse të të...

Të gjitha “hallet” e Eduard Halimit, përveç rajonit…

Nga Mero Baze Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputet i PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë...

“Vrasja shqiptare” e Oliver Ivanoviçit

I vetmi rast kur Ivanoviç “mund të vritet” nga shqiptarët, është tani, kur Kosova që qeveriset nga shqiptarët të jetë e pazonja të dëshmoj...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com