E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Merkel

Etiketim: Merkel

Vuçiç dorëzohet: Nuk ka ndryshim kufijsh

Mesa duket presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç duhet ta pranojë qëndrimin gjerman për çështjen e zgjidhjes së problemit me Kosovën, pasi në të kundërt, Serbia do...

Merkel i shtrin dorën Boris Johnson, marrëveshje për 30 ditë

Boris Johnson zbret nga ‘Berlina” gjermane dhe pritet ngrohtësisht nga Angela Merkel, gjatë udhëtimit të tij të parë në Berlin si Kryeministër Britanik, ndërsa...

Boris Johnson “çështja e vogël” me Brexitin

Në Berlin kryeministri britanik, Boris Johnson refuzohet. Kancelarja Merkel nuk do të rinegociojë Brexit-in. Ai këtë me sa duket e di, e përdor një...

Këshilltari i Merkel shigjeton Taulant Ballën: Interesante si nuk është arrestuar...

Këshilltari i kancelares Angela Merkel, dhe njëherësh hartuesi i programit ekonomik për PD-më Martin Henze ka bërë një shkrim mjaft të fortë së fundi, ku akuzon...

Merkel, kritika ndaj Trump: “Qëndrimet raciste në kundërshtim me fuqinë e...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, në konferencën vjetore me gazetarët, tha se do të qëndrojë në postin e kancelares deri në vitin 2021, pra deri...

Debat për shqiptarët/ Salvini sfidon Macron e Merkel, braktis tryezën për...

Zëvendëskryeministri dhe ministri i brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka braktisur tryezën e bisedimeve në Helsinki pas një grindjeje me ministrat gjermanë e francezë. Grindja...

Dridhjet e shumta të Merkel, plas debati brenda: Le të japë...

Dridhjet e shumta në publik të kancelares Angela Merkel kanë ndezur debatet në Gjermani, mbi mundësinë e dorëheqjes së lideres për shkak të gjendjes...

A duhet t’i paguajë Gjermania dëmshpërblime Greqisë dhe Polonisë?

Greqia ka kërkuar nga Gjermania reparacione për dëmet e Luftës së Dytë Botërore. Qeveria gjermane e ka refuzuar këtë kërkesë. Por një ekspertizë e...

Tronditi botën me dridhjet e trupit, Merkel reagon publikisht

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka tronditur sërish botën, teksa është shfaqur duke u dridhur në publik, e treta herë brenda muajit. Por, menjëherë ka...

Merkel dridhet përsëri, hera e tretë brenda një muaji

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, po kalon momente të pakëndshme dhe dhe të dukshme me shëndetin e saj. Ajo është dridhur sërish gjatë një vizite...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...