E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Merkel

Etiketim: Merkel

Zgjedhja e presidentit . Njё shans i humbur

Alexander Kudascheff Njё zgjedhje ёshtё zgjedhje, nёse rezultati nuk ёshtё i pёrcaktuar qysh nё krye tё herёs. E pёrse tё mos ishte kёshtu edhe pёr...

Të besuarit që Trump do të marrë në ekipin e tij

Me shumë interes pritet ekipi që do të përcaktojë presidenti i zgjedhur, Donald Trump për të qeverisur në katër vitet e ardhshme. Në media...

Kriza e emigrantëve – Orban: Të shpëtojmë Europën nga “sovjetizmi”

Në përkujtim të kryengritjes anti-komuniste të vitit 1956, lideri i krahut të djathtë, Kryeminstri i vendit Viktor Orban tha se Hungaria duhet t’i bëjë...

CDU kërkon që Merkel të kandidojë për të katërtën herë

Megjithë mospajtimet si brenda CDU-së ashtu edhe brenda unionit për politikën e kancelares Merkel ndaj refugjatëve, konservatorët nuk kanë zgjidhje tjetër: Ata duan që...

Angela Merkel dhe “dashnorët e saj ballkanikë”

Ka shumë gjëra, që i ndajnë krerët e qeverisë në Shqipëri dhe Serbi. Por të dy bashkohen në betejën për të fituar zemrën e...

Merkel: Kthim rigoroz i azilkёrkuesve tё refuzuar

Nё kongresin e tё rinjve kristiandemokratё kancelarja iu referua shqetёsimit tё tё rinjve lidhur me mbingarkimin e Gjermanisё me problemin e refugjatёve. lidhur me...

Divorci me Brukselin, Merkel paralajmëron Britaninë

Britania e Madhe nuk do të mund të ketë akses ndaj tregut të monedhës së përbashkët, nëse do të refuzojë të pranojë lëvizjen e...

Foto e Ditës e Kryeministrit, takimi me Merkel

Kryeministri Edi Rama ka pasur nje takim me Kancelaren Angela Merkel ne Vjene, gjate Samitit per migracionin. Mësohet se Rama dhe Merkel kane ridiskutuar problemet...

Epoka e Merkelit nuk po merr fund

Natyrisht që rezultatet në zgjedhje në landin e Meklenburg-Forpomeranisë janë shuplakë e rëndë, por me siguri ato nuk janë fundi i epokës së Angela...

Merkel bisedë telefonike me Bashën: Vlerësim për lidershipin e treguar

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, të cilin e ka vlerësuar për lidershipin...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...