Ballina Etiketimet Merkel

Etiketim: Merkel

Këshilltari i Merkel shigjeton Taulant Ballën: Interesante si nuk është arrestuar...

Këshilltari i kancelares Angela Merkel, dhe njëherësh hartuesi i programit ekonomik për PD-më Martin Henze ka bërë një shkrim mjaft të fortë së fundi, ku akuzon...

Merkel, kritika ndaj Trump: “Qëndrimet raciste në kundërshtim me fuqinë e...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, në konferencën vjetore me gazetarët, tha se do të qëndrojë në postin e kancelares deri në vitin 2021, pra deri...

Debat për shqiptarët/ Salvini sfidon Macron e Merkel, braktis tryezën për...

Zëvendëskryeministri dhe ministri i brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka braktisur tryezën e bisedimeve në Helsinki pas një grindjeje me ministrat gjermanë e francezë. Grindja...

Dridhjet e shumta të Merkel, plas debati brenda: Le të japë...

Dridhjet e shumta në publik të kancelares Angela Merkel kanë ndezur debatet në Gjermani, mbi mundësinë e dorëheqjes së lideres për shkak të gjendjes...

A duhet t’i paguajë Gjermania dëmshpërblime Greqisë dhe Polonisë?

Greqia ka kërkuar nga Gjermania reparacione për dëmet e Luftës së Dytë Botërore. Qeveria gjermane e ka refuzuar këtë kërkesë. Por një ekspertizë e...

Tronditi botën me dridhjet e trupit, Merkel reagon publikisht

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka tronditur sërish botën, teksa është shfaqur duke u dridhur në publik, e treta herë brenda muajit. Por, menjëherë ka...

Merkel dridhet përsëri, hera e tretë brenda një muaji

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, po kalon momente të pakëndshme dhe dhe të dukshme me shëndetin e saj. Ajo është dridhur sërish gjatë një vizite...

“Zaev i preferuari i Merkelit”, ZDF shkrim Shqipërisë: Droga dhe lidhjet...

“Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, është aktualisht më i preferuari i Kancelares Merkel nga liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai ishte i vetmi...

“20 vite në majë”, Putin pa dorashka: Marrëdhënia me Trump e...

Intervista e Vladimir Putinit për “Financial Times” është një dokument i rëndësishëm historik pasi na tregon sesi tri liderët më të mëdhenj botërorë –...

Emërimet në BE: Merkel kërkon kompromise nga të gjithë

Liderët e Bashkimit Evropian po vazhdojnë konsultimet maratonike, për emërimin e udhëheqësve të institucioneve kryesore të bllokut 28 anëtarësh. Mospajtime të thella po i shoqërojnë...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com