Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

Z.Lu, mbylli të gjithë brenda dhe celësin hidhe në det

Nga Mentor Kikia/ Ambasadori amerikan e kaloi vijën e kuqe të diplomatit në një shtet të huaj. Ai bëri një akt të paprecedent, duke kërcënuar se...

Ky vend vetëm për budallenj nuk ka vuajtur asnjëherë

Nga Mentor Kikia/Historikisht, ky vend nuk ka vuajtur asnjëherë as për budallenj, as për tradhetarë, as për njerëz të ligj. Por sot pashë se...

Skandali “Rinas” dhe përgjegjësia jashtë-brenda dhe brenda-jashtë!

Nga Mentor Kikia/Debati i madh është se kush e ka përgjegjësinë për grabitjen në aeroport. Nga gardhi e brenda e ka TIA, dmth kompania private...

Qesh o popull, qesh dhe shaj, kjo është drejtësia e vetme

Nga Mentor Kikia/Sot dynjaja po gajaset me sms-të e një idjoti, që shteti, dmth ne me taksat tona, prej më shumë se 20 vjetësh...

Pse vazhdoj të qesh me Zhejin

Nga Andi Bushati/ Kam vendosur të qesh me Artur Zhejin. Kam vendosur të qesh me me këtë “koleg” që vendosi ti kthehet profesionit të gazetarit...

Ju i keni bërë gropën Shqipërisë

Nga Mentor Kikia/Tashmë që reforma në drejtësi po shkon drejt ditës finale, po bëhet edhe më e qartë se ku është meraku i atyre...

Dhunuesi i një gazetari sot u lirua nga burgu

Nga Mentor Kikia/Unë nuk dua të komentoj vendimet e gjykatave, pasi nuk mendoj se ato janë të drejta kur më intereson mua, dhe të...

Tani bëhuni qytetarë të denjë edhe në vendin tuaj

Nga Mentor Kikia/Ishim të gjithë të një mendjeje. Lojtarët fituan një ndeshje, ndërsa tifozët i fituan të gjitha ndeshjet. Demonstruan qytetari në cdo rrugë...

Zheji: Falje Mentor Kikisë, Myftaraj është për t’u marrë me shpulla 

Artur Zheji i ftuar mbrëmjën e së premtes në Oktapodin e Turjan Hyskës flet 360 gradë rreth cështjeve politike dhe “zënkave” të tij me...

Kjo është Shqipëria, jo ajo e xhihaditësve dhe politikës së korruptuar

Nga Mentor Kikia Nuk kisha asnjë iluzoi se Shqipëria do të bënte në Francë më shumë se sa pjesëmarrja. Dhe mendoj se kjo është më e...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com