E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Mentor kikia

Etiketim: mentor kikia

Kikia: Nëse kërkesat e Gjermanisë bëhen kushte, s’ka negociata as në...

Gjashtë kërkesat e reja të Gjermanisë për Shqipërinë lidhur me hapjen e negociatave me BE-në, për analistin Mentor Kikia janë një lajm i keq...

Një popull i përulur që ta këndon këngën edhe për një...

Mentor Kikia-Enver Hoxha duhet të jetë njeriu të cilit i janë kënduar më shumë këngë se çdokujt tjetër në botë. Me isopolifoni, saze, këngë...

Gazetari: Kushtetuesja mund të shfuqizojë 30 qershorin

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, gazetari Mentor Kikia ka dhënë një skenar se çfarë mund të ndodh në shtator, pasi të...

Ide për një marrëveshje qeveri-opozitë për zgjidhjen e krizës!

Nga Mentor Kikia Kriza politike është sot një gur i rëndë në qafën e shoqërisë, ekonomisë dhe të ardhmes. Ajo nuk zgjidhet me një “dakordësi”...

Të mësohemi t’u themi edhe faleminderit mjekëve!

Nga Mentor Kikia Një pjesë të natës së mbrëmshme dhe mëngjesit të sotëm, isha i detyruar ti kaloja në urgjencën e QSUT-së. Gjëja e parë...

Një popull që tregon votën në publik, nuk meriton demokraci

Nga Mentor Kikia Secili është në të drejtën e tij, të votojë ose jo. Ta bëjë votën të vlefshme, duke shënjuar kandidatin, apo ta shkarravisë....

Sot më shokuan dy lajme: Arrestimi i Suela Mustës dhe shkarkimi...

Nga Mentor Kikia - Sot më shokuan dy lajme: Arrestimi i Suela Mustës dhe shkarkimi i Idriz Mulkurtit Suela Musta, një vajzë, simbol i vuajtjeve në...

Kikia: Shqiptarët nuk kërkojnë të iki PS e të vijnë PD-LSI

I ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora  gazetari Mentor Kikia tha se zgjedhjet e parakohshme ndodhin vetëm përmes dy mënyrave, kur qeveria humbet...

Truproja përplasi gazetarin, Kikia: Arta Marku të kërkojë falje

Pas aktit të shëmtuar të publikuar nga mediet, ku gazetari i Klan Plus, Renaldo Salianji, shtyhet me vrull nga truproja i kryeprokurores, teksa provon...

Mësoni të kërkoni ndjesë e të respektoni dhimbjen e të tjerëve

Nga Mentor Kikia - Në Gjykatën e Tiranës është duke u “luajtur” një dramë që përfaqëson më së miri të gjithë mentalitetin dhe atë...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com