Ballina Etiketimet Mengjes

Etiketim: mengjes

Ushqimet e preferueshme për mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, madje është vërtetuar se ngrënia e mëngjesit mban nën kontroll peshën edhe urinë gjatë ditës. Shumëkush e...

Duket se ju bëjnë mirë, por këto ushqime nuk duhet t’i...

Mëngjesi është një prej vakteve më të rëndësishme të ditës. Nëse ju konsumoni një mëngjes të mirë dhe të bollshëm, do të mund t’i...

Katër ushqimet më të këqija që nuk duhet të hani në...

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës. Gjithçka...

Arsyeja serioze pse nuk duhet të pini kafe para orës 9:30...

Nuk ka asgjë që mund t'ju largojë nga shtrati më shpejt sesa të mendoni se një kafe e shijshme ekspres ju pret në kuzhinë....

Andi Bejtja: Na terrorizuan që në mëngjes me matrapik

Andi Bejtja ka reaguar i revoltuar, pasi shumica e televizioneve kanë transmetuar live prishjen e restorantit të Mihal Kokëdhimës. “Terror televiziv U mbushën dy orë që...

Kujdes, këto veprime nuk duhet t’i bëni në mëngjes

Të gjitha e kanë një rutinë në mëngjes, edhe ato që thonë se nuk bëjnë ndonjë gjë të madhe, sërish i kanë disa veprime...

Nuk dobësohesh nëse nuk ha mëngjesin

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm i ditës, dhe shmangja e tij rrit rrezikun e zhvillimit të diabetit të tipit 2, sipas një...

10 këshilla për t’u ngritur herët në mëngjes

Disa njerëz e kanë tepër të vështirë të çohen herët në mëngjes, sidomos ata që pëlqejnë të qëndrojnë zgjuar deri vonë. Megjithëse shumë prej...

Katër gjëra që duhen bërë në mëngjes

Mënyra se si e nisni ditën tuaj mund ta ndryshojë gjithë vazhdimin e saj. Ekspertët e produktivitetit dhe punës thonë se gjumi është hapi...

Ushqimet më të mira për të ngrënë në mëngjes

Të hahet mëngjesi nuk është i nevojshëm për të gjithë, përkundër asaj që mund të keni dëgjuar. Kapërcimi i mëngjesit mund të jetë më...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com