E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Memaliaj

Etiketim: Memaliaj

20-vjeçari nga Memaliaj: 10 vite i paralizuar, por me shumë ëndrra

“Jeta është e bukur, jetoje atë çdo ditë”. Ky është mesazhi që përcjell Denisi, 20-vjeçari nga Memaliaj, që prej më shumë se 10 vitesh gjendet...

E rëndë në Memaliaj, djali vret të atin me sëpatë

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur në Memaliaj. Mësohet se djali ka vrarë babain e tij mëngjesin e sotëm me sëpatë. Ngjarja ka...

Vrasja e nënës së 4 fëmijëve, zbardhen detaje nga krimi

Një grua është vrarë në fshatin Vagalat të Memaliajt, ndërsa dyshohet për krim brenda familjes. Viktima është Antoneta Hoxha, 53-vjeç. Mësohet se ka qenë...

‘Tragjike, por e lumtur’, Mehdi Malkaj rrëfen jetën: Më thërrisnin ‘qurrash’,...

Kur flet me aktorin e mirënjohur, Mehdi Malkaj, për karrierën dhe jetën e tij, duhet ta kesh parasysh se do të prekesh disa herë,...

Rrëshqitjet në aksin Memaliaj-Tepelenë, ARRSH: Nis puna për rehabilitimin, ndërhyrjet që...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se ka nisur puna te rrëshqitja në aksin Degëzim Memaliaj-Tepelenë. Sipas ARRSH-së, nga inspektimet rutinë të kontraktorit është konstatuar rrëshqitja...

Mesazhi i fortë i gjyshes 112-vjeçare nga Memaliaj: Jeta është e...

Kemi përshkuar kilometra të tëra nga Tirana deri në fshatin Rrapaj, afër Memaliajt, për të takuar një nga njerëzit më të vjetër jo vetëm...

Grabitja e kambistit në Memaliaj, arrestohet organizatori (Emri)

Policia e Tepelenës ka identifikuar brenda një kohe të shkurtër autorët e grabitjes së dhunshme të kambistit me 22 janari në Memaliaj. Policia e...

Kapen 3 bashkëpunëtorët e grabitjes së kambistit në Memaliaj

Tre bashkëpunëtorë të autorit të grabitjes së kambistit në Memaliaj janë vënë në prangat e policisë. Ata janë A.Isomati, A.Cakaj dhe D. Nela të...

Grabitja e kambistit, pranga dhe autorit të dytë. Ja emri

Është vënë në pranga edhe një person tjetër në lidhje me grabitjen e kambistit të ndodhur në Tepelenë 1 javë më parë. Burime nga policia...

Goditi dhe grabiti kambistin në Memaliaj, kapet në Shkodër autori

Një javë pas ngjarjes në Memaliaj, ku u dhunua dhe u godit një kambist dhe gruaja e tij, kapet në Shkodër autori. Autori i shpallur...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...