E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet MEDIAT GREKE

Etiketim: MEDIAT GREKE

Mediat greke: Të martën ministri Kotzias viziton sërish Tiranën

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias do të vizitojë sërish vendin tonë. Mediat greke bëjnë të...

Mediat greke: Rama po flirton me Erdogan, kundër Greqisë

Tashmë është bërë zyrtare se negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë, veçanërisht për çështjen e kufijve në detin Jon janë stopuar, pas anulimit të vizitës...

Negociata të ngrira, mediat greke: Anulohet takimi i Tsipras me Ramën,...

Mediat greke shkruajnë sot se kryeministri shqiptar Edi Rama ka anuluar një takim me homologun e tij grek Alexis Tsiprias në Korçë, takim që...

Rama trazon Ballkanin me presidentin e përbashkët/ “Zgjohet fantazma e Shqipërisë...

Një pasi opozita serbe kërkoi që Kryeministri shqiptar Edi Rama të shpallet "non grata", temë kryesore në median greke, televizive e të shkruar, është...

Marrëveshja Greqi-Shqipëri është gati! Mediat greke: Hiqet ligji i luftës, shqiptarët...

Marrëveshja Greqi-Shqipëri është gati, pavarësisht qëndrimit tepër diskret të dy ministrive të Jashtme. Kështu vazhdojnë të shkruajnë mediat greke, me burim voria.gr (siti më...

“Emri i ri i Maqedonisë do ketë përcaktues gjeografik”, mediat greke...

Emri i ri i Maqedonisë të përmbajë përcaktues gjeografik. Nëse palët arrijnë marrëveshje për zgjidhje, atëherë emri i ri të jetë për përdorim të...

VIDEO/ Momenti i arrestimit të shqiptarit që vrau avokatin grek

Mediat greke kanë publikuar videon e arrestimit të shqiptarit, i cili ka pranur autorësinë e vrasjes së avokatit, ndërsa ka theksuar se është  porositur  dhe paguar...

Grekët të “shqetësuar”, alarm nga mediat: Shqipëria po rrit shpenzimet ushtarake

Fqinjët tanë grekë duken të shqetësuar për forcimet ushtarake që ka bërë Shqipëria vitet e fundit. Mediat greke i kanë kushtuar jehonë lajmit se Shqipëria...

VIDEO/ Mediat greke përgënjeshtrojnë Policinë e Shtetit: Skafi me 2 ton...

Zbulohen të tjera detaje nga operacioni ndërkombëtar antidrogë i 4 shkurtit mes tre policive, asaj shqiptare, greke dhe italiane si dhe Frontex në detin...

Tabelat në Gjirokastër, mediat greke fajësojnë Ramën (VIDEO)

Mediat greke kanë reaguar në lidhje me një video në të cilën një shqiptar i Çamërisë ka shkulur një tabelë në të cilën shkruhej...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com