Ballina Etiketimet MEDIAT GREKE

Etiketim: MEDIAT GREKE

VIDEO/ Vranë studenten greke, dalin pamjet e takimit të saj me...

Mediat greke kane publikuar sot videon marre nga kamerat e sigurisë, që tregon takimin e shqiptarit me viktimën. Ky publikim vjen pasi i riu shqiptar...

Athinë/ Pamjet e plota, si u ekzekutua bosi i mafies australiane

Mediat greke kanë publikuar sot videon e plotë të vrasjes së biznesmenit, Janis Makris, 46 vjeç, ngjarje kjo e ndodhur disa ditë më parë...

Mediat greke: Mbi dy mijë persona pritet të vijnë në funeralin...

E ndërsa pritet që nesër ti kthehet familjes trupi i 35-vjeçarit Kacifas që u ekzekutua nga RENEA të dielën e kaluar, mediat greke paralajmërojnë...

Nëna e Kaçifas flet për mediat greke: Pres të vijë Tsipras...

Nëna e Kostantinos, Vasiliqi Kaçifas, është shfaqur dje në një gjendje të rënduar psikologjike. Në një lidhje telefonike për televizionin grek “Antena”, nëna vajton...

Skandali i madh. Greqia financon mediat në Shqipëri, 1 milion euro...

Top Channel mëson se Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po diskutohet...

Mediat greke: Çfarë nënkupton Tsipras kur flet për diskutim kufinjsh me...

Ndërkohë që media shqiptare është e qetë sa i përket negociatave me Greqinë, në vendin fqinj është ndezur debati. Kryeministri grek, Aleksis Tsipras thotë se...

Mediat greke publikojnë emrin e ri të Maqedonisë, zyrtarizimi gjatë fundjavës...

Pas shumë takimesh e deklaratash të bëra publike sidomos gjatë javësë të fundit pritet që të këtë një dakortësi në lidhje me emrin e...

VIDEO-FOTO/ Ja kush është shqiptari që ekzekutoi të atin

Mediat greke kanë publikuar foto të të riut me origjinë shqiptare, i cili disa ditë më patë ekzekutoi të atin, në Zakynthos. Megjithatë, identiteti i...

Shqiptari i rrëmben armën polices dhe terrorizon gjykatën…

Një shqiptar shkaktoi një incident të rëndë në Gjykatën e Gytheio në Greqi, kur kërcënoi me armë ata që e kishin paditur. Mediat greke raportojnë...

VIDEO/ Dalin pamjet, ja si shqiptari qëllon me armë ndaj policisë

Mediat greke kanë publikuar pamje të kamerave të sigurisë kur një 32-vjeçar shqiptar qëllon me armë ndaj policisë në Athinë. Ngjarja ka ndodhur në...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...