E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Mediat Amerikane

Etiketim: Mediat Amerikane

Mediat amerikane: Informatori i Trump është oficer i CIA-s, dikur ka...

Informatori, ankesa e të cilit ka çuar në nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump, është oficer i CIA-s, raportojnë mediat...

Mediat amerikane: SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The New...

Mediat amerikane “plasin” bombën: Ronaldo do të arrestohet

Juventus kërkon të evitojë ndeshjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sepse ka arrestimin e Cristiano Ronaldos. Informacioni vjen nga mediat amerikane dhe konkretisht...

Kokaina në Durrës, jehonë në mediat amerikane: Goditja e shtetit…

Sasia rekord e 613 kg kokainë e kapur në Portin e Durrësit me vlerë që shkon në 180 milion euro ka ''pushtuar'' mediat e...

Mediat amerikane shkruajnë për pesticidin që u përhap në ajër gjatë...

Mediat amerikanë i kanë bërë jehonë elementit kimik që u hodh në ajër gjatë fushatës elektorale të Partisë Demokratike, ku 140 qytetarë u prekën...

Mediat amerikane: Kush është i riu shqiptar që dashuron gjuhët e...

Në muajin janar të këtij viti, si student në Amerikë ai ndau eksperiencën e tij të studimeve, përpara stafit të Departamentit të Shtetit në...

Mediat amerikane: Rusia ka festuar për fitoren e Trumpit

Dhjetëra funksionarë të qeverisë ruse kanë festuar fitoren e Donald Trump ndaj Hillary Clinton, duke e parë si një ndryshim të rëndësishëm gjeopolitik në...

Mediat Amerikane: Drejtori i CIA në Tiranë, bisedime kundër terrorizmit

Mediat amerikane kanë pasqyruar vizitën e papritur të drejtorit të CIA-s, John Brennan ditën e djeshme në Tiranë. Fox News apo Washington Post, duke iu...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com