E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Mediat Amerikane

Etiketim: Mediat Amerikane

Mediat amerikane “plasin” bombën: Ronaldo do të arrestohet

Juventus kërkon të evitojë ndeshjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sepse ka arrestimin e Cristiano Ronaldos. Informacioni vjen nga mediat amerikane dhe konkretisht...

Kokaina në Durrës, jehonë në mediat amerikane: Goditja e shtetit…

Sasia rekord e 613 kg kokainë e kapur në Portin e Durrësit me vlerë që shkon në 180 milion euro ka ''pushtuar'' mediat e...

Mediat amerikane shkruajnë për pesticidin që u përhap në ajër gjatë...

Mediat amerikanë i kanë bërë jehonë elementit kimik që u hodh në ajër gjatë fushatës elektorale të Partisë Demokratike, ku 140 qytetarë u prekën...

Mediat amerikane: Kush është i riu shqiptar që dashuron gjuhët e...

Në muajin janar të këtij viti, si student në Amerikë ai ndau eksperiencën e tij të studimeve, përpara stafit të Departamentit të Shtetit në...

Mediat amerikane: Rusia ka festuar për fitoren e Trumpit

Dhjetëra funksionarë të qeverisë ruse kanë festuar fitoren e Donald Trump ndaj Hillary Clinton, duke e parë si një ndryshim të rëndësishëm gjeopolitik në...

Mediat Amerikane: Drejtori i CIA në Tiranë, bisedime kundër terrorizmit

Mediat amerikane kanë pasqyruar vizitën e papritur të drejtorit të CIA-s, John Brennan ditën e djeshme në Tiranë. Fox News apo Washington Post, duke iu...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...