E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Media

Etiketim: media

“Nuk mbrojti Astirin”, Paloka iu përgjigjet kritikëve: PD është parti politike,...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka i është përgjigjur kritikave të shumta që vijnë nga njerëz publikë dhe gazetarë, të cilët kanë fajësuar opozitën...

Çim Peka, gazetari që sfidoi portalet dhe po drithëron televizionet tradicionale

SYRI TV është televizioni më i ri që pritet të nis në muajin janar. Drejtori i Syri.net,  Çim Peka, në një intervistë për “Koha...

Media franceze: Kërkesat për azil nga Shqipëria janë rritur

Mediat franceze vijojnë të trajtojnë problemin e azilantëve që vijnë nga Shqipëri dhe vende të tjera. Gazeta Lesechos, në një artikull për kostot financiare...

Media italiane: Franca bllokon Shqipërinë

Mediat italiane raportojnë se Franca ka bllokuar çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut (MV). Televizioni “TG24” shkruan sot në mbrëmje : “Vetoja...

Shqipërisë mund ti ndalohet kryesimi i OSBE në 2020

Këshilltari i Komisionit Amerikan të Helsinkit, Robert Hand ka folur edhe për kryesimin e OSBE-së nga Shqipëria, e pretenduar të ndodhë në vitin 2020....

BIRN: Rama injoron OSBE dhe organizatat për ligjet e medias

Kryeministri Edi Rama deklaroi se paketa e tij kundër medias online do të shqyrtohet në parlament në shtator ndërsa i pyetur mbi kritikat e...

Kryeministri gati ligjin kundra mediave online. Gjoba të mëdha dhe mbyllje...

Nga Aleksandra Bogdani - Projektligjet e publikuara të premten nga qeveria kanë pësuar vetëm ndryshime kozmetike ndaj drafteve fillestare të shumëkritikuara; duke parashikuar rregullimin e...

Protesta/Policia kontrolle të rrepta, në ”filtër” edhe mediat

Pak orë na ndajnë nga fillimi i protestës së opozitës politike. Policia e Shtetit ka marrë masat edhe pse PD dhe LSI, janë shprehur...

PS, Ulsi Manja: Bild prishi hetimet. Po kërkon destabilizimin e Shqipërisë

Partia Socialiste ka reaguar sot zyrtarisht për përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane, “BILD” ku tregohet sesi qeveria ble votat me bandat e krimit. Kreu...

Basha: Qeveria e Ramës, ilegjitime. Parlamenti është produkt i krimit

Basha: Bild tregoi se qeveria është ilegjitime. Rama ka ardhur në pushtet nga krimi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për përgjimet e...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com