Ballina Etiketimet Mbrojtja sociale

Etiketim: mbrojtja sociale

Strategjia e re e Mbrojtjes Sociale, prioritet programet e punësimit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, organizoi takimin e parë të grupit tematik të mbrojtjes dhe përfshirjes sociale, si struktura e parë aprovuese e...

Mbrojtja sociale, qeveria plan veprimi 2019-2024

Qeveria shqiptare ka adresuar një fond prej 725 milionë lekë në mbështetje të shtresave në nevojë sociale dhe atyre me aftësi të kufizuar. Dokumenti...

Mbrojtja sociale në Shqipëri, tre herë më e ulët se në...

Shpenzimet e qeverisë për mbrojtje sociale ishin sa 9% e Prodhimit të Brendshëm Bruto, sipas të dhënave të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Krahasuar...

Pabarazia në mbrojtjen sociale – Vetëm 9% të PBB, fëmijëve dhe...

Në Shqipëri shpenzimet e shtetit për mbrojtjen sociale fiksohen në vetëm 9% të Prodhimit të Brendshëm Bruto. Bëhet fjalë për shpenzimet për mbrojtjen sociale...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com