Ballina Etiketimet “Mbretëresha Geraldinë”

Etiketim: “Mbretëresha Geraldinë”

1939/ Mbretëresha Geraldinë e fotografuar në hotel “Stambolli”

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 14 Shtator 2019 “Le Jour” ka botuar, të martën e 9 majit 1939, në ballinë, fotografinë e mbretëreshës Geraldinë, e strehuar asokohe...

Viti 1939/Mbretëresha Geraldinë u jep autografe fëmijëve suedezë

Gazeta e përditshme farnceze “Le Figaro” ka botuar disa foto të rralla të Mbretëreshës Geraldinë, teksa ajo shihet që ju jepte autografe fëmijëve suedezë...

Materniteti “Mbretëresha Geraldinë”, 2757 fëmijë kanë marrë çekun e bebes

Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” që nga data 1 janar dhe deri më sot, familjet e reja kanë përfituar 178 500 mijë lekë të reja,...

Rrëfimi i rrallë për mbretereshën Geraldine, nga shoqja e manastirit

Nga Aurenc Bebja ''Le Journal'' ka botuar, të dielën e 9 prillit 1939, në faqen n3, një intervistë të rrallë me Genevièvën, vajzën që ka...

Shtatzëna shkon për eko në maternitet, i vdes foshnja në bark

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” ne kryeqytet, kur një grua në...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com