E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Mbipopullim

Etiketim: mbipopullim

Zhvendosja e popullësisë mbipopullon Tiranën

Ndonëse më shumë se shumica e shqiptarëve duan të ikin nga vendi në drejtim të vendeve të BE-së, ka edhe nga ata që ëndërrojnë...

Mbipopullim dhe ushqim i keq, kërkohet mbyllja e dy burgjeve

Kushtet në të cilin ndodhet burgu i Sarandës dhe ai i Burrelit ka vënë në lëvizje Avokatin e Popullit, i cili ka kërkuar mbylljen...

Pishinat në Shqipëri janë të pastra, por ka mbipopullim

Fundjava jo të gjithë i tërheq drejt detit. Ka shumë qytetarë që zgjedhin pishinat për të përballuar temperaturat që meteorologët i kanë parashikur të...

Dita më e mbipopulluar për blerjet online

Nëse jeni frekuentues i blerjeve nëpërmjet internetit, kjo do të thotë që të paktën një ose dy herë në muaj klikoni në adresat më...

Shqipëria, 207 të burgosur për 100 mijë banorë

Këshilli i Europës ka prezantuar raportin vjetor për Statistikat Penale. Mes 46 shteteve në raport, KiE ka analizuar dhe Shqipërinë, ku vëren mbipopullimin e...

Në këtë shtet mbyllen burgjet, s’ka të burgosur

Përpos shumë problemeve që mund të ketë një vend, të mos kesh të dënuar mjaftueshëm për të mbushur burgjet është ndoshta më e mira. Mbipopullimi...

Totozani: Burgjet të mbipopulluara, ka dhe njerëz me probleme mendore

Avokati i Popullit në bashkëpunim me OSBE-në organizuan një tryezë të rrumbullakët mbi situatën e të drejtave të njeriut të personave të privuar nga liria...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...