Ballina Etiketimet Mbetjet

Etiketim: mbetjet

Manja: 6 ligjet e reformës miratohen se shumica ka 88 vota,...

Ulsi Manja, deputet i Partisë Socialiste, njëkohësisht edhe anëtar i Komisionit të Posaçëm të Reformës në Drejtësi, u shpreh sot në emisionin ''45 minuta''...

30 deputetët e PD që firmosën për referendumin ndaj ligjit të...

Partia Demokratike depozitoi dje në Kuvend kërkesën për mbajtjen e një referendumi mbi çështjen e importit të mbetjeve në Shqipëri. Kërkesën për referendum e kanë...

Tabaku: Rilindja dhe puna për të ricikluar dështimet

Debati në kuvend lidhur me ligjin e importit të mbetjeve, ka vijuar mes akuzave të PD-së dhe kundërshtive nga shoqëria civile. Gjatë deklaratës së...

Aleanca Kuqezi del me fshesat lart para deputetëve

Siç kishte paralajmëruar, Aleanca Kuqezi ka dalë sot në protestë para Kuvendit me parullën:”Të pastrojmë Shqipërinë nga plehrat që na qeverisin” dhe kësaj radhe,...

Ky vend i mbytur nga plehrat. Shqipëria do ketë të njëjtin...

Vendi është në një debat të nxehtë lidhur me miratimin në kuvend me 63 vota të ligjit që lejon importimin e mbetjeve në Shqipëri....

Forma e re e protestës/Qytetari i dërgon Ramës plehrat në Kryeministri

  Ligji i importimit të  mbetjeve tashmë i miratuar në Parlament, por vazhdon të ketë debat. Shoqëria civile ka paralajmëruar protestë masive ditën e shtunë....

Mbetjet/Ndërtimi i impiantit në Fier, banorët protesta dhe bllokojnë rrugën

Me votimin e ligjit të importimit të mbetjeve urbane, kanë nisur puna për vendosjet e impiantëve. Sot në protestë për ligjin dhe për ndërtimin...

Islami: Rama i konsideron “plehrat” grurë e bukë, me këto do...

Akuza dhe sulme pafund vijojnë të hidhen mbi kryeministrin Edi Rama, pas miratimit të ligjit për mbetjet. Një reagim i ashpër ka ardhur nga...

Ministri Koka: “Mbetjet”, ndaj qytetarëve me transparencë të plotë

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, zhvilloi paraditen e sotme një vizitë në një fabrikë të riciklimit të letrës dhe kartonit në Porto Romano. Ministri Koka...

Importi i mbetjeve/ Shehu akuza Ramës: Zgjidhja e vetme, referendumi

Miratimi i ligjit për importimin e mbetjeve, ka sjellë një reagim të ashpër nga ana e kreut të departamentit të Shëndetësisë në PD. Në një...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com