Ballina Etiketimet Mbetjet

Etiketim: mbetjet

S’ka kosha në Vlorë, mbetjet hidhen në rrugë

Në disa fshatra të Vlorës, mbetjet urbane hidhen kudo, në tokë, buzë rrugës, pranë shtëpive. Shkak është mungesa e koshave dhe vendeve të përcaktuara për...

“Gangrena” e mbetjeve urbane – Ekspertët mjedisorë: Ende një problem, nuk...

Vendgrumbullimet e mbetjeve urbane, të cilat rezultojnë të jenë jashtë kritereve, vijojnë të mbetën problem serioz për mjedisin dhe shëndetin e banorëve përreth. Identifikimi...

Banka Botërore: Shqipëria me sasinë më të lartë të mbetjeve për...

Sipas një raporti të fundit të përpiluar nga Banka Botërore, mbi problematikën e menaxhimit të mbetjeve, si një ndër sfidat e shekullit, rezulton Shqipëria...

Mbetjet në Porto Romano, Këshilli Bashkiak i Durrësit shpall gjendjen e...

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka shpallur gjendjen e emergjencës mjedisore, si pasojë e situatës problematike me mbetjet. Gjendja e emergjencës u votua në Këshillin...

Plastika, një problem jo vetëm për peshqit

Një tufë elefantësh janë fotografuar teksa kanë hyrë në një fushë ku depozitohen mbetjet në Sri Lankë. Mbetjet plastike që përfundojnë në det prej...

Shalsi: Ligji i mbetjeve ka “vdekur” së bashku me propozimin

Qeveria ka hequr dorë përfundimisht nga ligji i mbetjeve i miratuar në shtator të vitit të kaluar vetëm me 63 vota të socialistëve. Ky...

Ligji i mbetjeve, deputeti i PD-Ballës: U strukët në mbrojtje taktike

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla bëri me dije se “nuk ka më projekt-ligj për dekoratat apo për mbetjet”. Pas vendimit të PS-së, ka...

Parlamentarja suedeze: Plehrat të përpunohen aty ku konsumohen

Gjatë një vizite në Universitetin e Elbasanit, kryetarja e Komisionit me Jashtë dhe BE-në në Parlamentin Suedez, Asa Romanson, vuri në dukje se përpunimi...

Mjedisi i gjobit për mbetjet/ Reagojnë kryebashkiakët: Abuzive! Këto masa s’i...

Përgjatë vitit 2016 Inspektorati Shtetëror i Mjedisit dhe Pyjeve ka marrë 23 masa administrative për menaxhimin e mbetjeve urbane, ndërkohë që nga këto 5...

France 24:Shqipëria më e korruptuara në Europë,bëhet parajsa e plehrave

Ligji i importit të plehrave, duket se ka marrë jehonë të gjerë edhe përtej kufinjve, aq sa është pasqyruar edhe në televizionin ndërkombëtar francez...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com