Ballina Etiketimet Maxhoranca

Etiketim: maxhoranca

Për shkak të protestës? Maxhoranca ndryshon orën e seancës të hënën

Kuvendi do të mblidhet të hënën më 8 korrik në seancë plenare. Vendimi u mor tre ditë më parë, më 2 korrik, ku maxhoranca...

Mandatet, maxhoranca s’humb asnjë ditë për të vonuar djegien

Parlamenti shqiptar po përballet në këtë legjislaturë me një akt të paprecendetë në historinë e pluralizimit, atë të djegies së mandateve parlamentare nga deputetët...

Maxhoranca e ”lumtur”, ja çfarë nuk patë sot nga kuvendi (FOTOLAJM)

Edhe këtë të enjte opozita mungoi por aty ishte maxhoranca dhe sipas fotove të LSA-së, duken të ''lumtur''. Ja disa nga momentet nga seanca...

Nesër rikthehet sherri

Nesër pritet që situata politike të ndizet mes mazhorancës dhe opozitës. Në orën 17:00, do të hapet sesioni i ri i Kuvendit, ndërsa kampet...

PS kërkon 84 vota, nga opozita janë vetëm Spaho dhe Vasili

Në Kuvend pritet të kalojë në votim një ndryshim në projektligjin e magjistraturës, por maxhoranca është në provë pasi opozita ka deklaruar bojkotin pasi...

75 vota, miratohet kodi i sjelljes së deputetëve

Pavarësisht mungesës së opozitës, e cila ishte në protestë ditën e sotme, Kuvendi ka zhvilluar seancën e radhës vetëm me deputetët e mazhorancës. Me 75...

Duka: Kuvendi si dhomë noterie, mos u lodhni me fasadën…

Kryetari i PAA-së, Agron Duka, përmes një komenti në rrjetet sociale ka ironizuar veprimtarinë e Kuvendit të Shqipërisë duke e krahasuar atë me një...

Manjani: Statusi i minatorit rrëzohet nga PS, kur qeveria i fut...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas debatit në Komisionin e Punës, aty ku propozimi i LSI-së për statusin e minatorit, ka hasur...

Pa opozitën, Manja: Nesër nisin procedurat për KLGJ e KLP

Në një konferencë për mediat, kreu i komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja bëri të ditur se të mërkurën hapen procedurat për ngritjen e KLGJ...

Juristi Hazizaj: Politika s’ndahet nga ëndrra për të pushtuar drejtësinë

Maxhoranca i shkurtoi fondet dhe personelin tre organeve të Vettingut u kundërshtua dhe u komentua nga opozita si tentativë e maxhorancës për të mbajtur...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas 80 viteve!

Nga Ylli Dylgjeri Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas... 80 viteve! Pas një debatit institucional Kryeministri-FSHF, e më...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com