E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Maurizio Sarri

Etiketim: Maurizio Sarri

Ndodh edhe kjo! Kriza Ronaldo-Sarri përfundon në kuota bastesh

Përplasjet mes Cristiano Ronaldos dhe Maurizio Sarrit kanë kaluar pritshmëritë. Luzitani u shfaq mjaft i nervozuar në ndeshjen e fundit, ku u zëvendësua nga Paolo...

“Misteri” Ronaldo, Santos përgënjeshtron Sarrin: Është në formë shumë të mirë!

Maurizio Sarri justifikoi zëvendësimin e Ronaldos ndaj Milanit, me faktin që portugezi po vuan nga një dëmtim, që nuk e lejon të japë më...

Sarri: Duhet kujdes ndaj Milanit, ja kush është lojtari i pazëvendësueshëm...

Pas fitores së vështirë ndaj Lokomotivës së Moskës në transfertë, Juventus është gati për super duelin ndaj Milanit, që do të luhet të dielën...

Sarri: Duhet të kemi kujdes nga Bologna, ja situata me dëmtimet

Pas fitores ndaj Interit, Juventusi është rikthyer në krye të renditjes në Seria A. Trajneri Maurizio Sarri do t’i gëzohet disa rikthimeve nga dëmtimet,...

Sarri: Sfida me Interin jo përcaktuese, janë skuadër solide

Pas fitores së thjeshtë 3-0 në Champions League ndaj Bayern Leverkusen, Juventus nesër do të masë forcat ndaj Interit, kryesueses me pikë të plota...

Sarri: Mbrojtja me 3 e pamundur, Ronaldo luan me këdo

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri e ka bërë të qartë se bardhezinjtë nuk do të luajnë asnjëherë me 3 mbrojtës, pavarësisht mungesave të shumta....

Sarri paralajmëron: Te Juventusi nuk do të shihni kurrë Napolin tim

“Ky është Juventusi i Sarrit, me karakteristikat e futbollistëve që ka Juve. Nëse mendoni se do të shihni Napolin, ndoshta nuk do ta shihni...

Sarri e gjen justifikimin: Nuk luhet në orën 15:00!

Maurizio Sarri nuk ka mbetur aspak i kënaqur nga barazimi 0-0 ndaj Fiorentinës në “Firence”. Strategu i bardhezinjve është ankuar për orarin e ndeshjes,...

Sarri: Kurrë s’kisha parë një ekip të tillë, tani e kuptova...

Maurizio Sarri është rikthyer në krye të Juventusit, teksa sot është shfaqur në konferencë për shtyp në prag të transfertës ndaj Fiorentinës. Strategu i...

Problemet me shëndetin, Maurizio Sarri merr vendimin për të ardhmen

Problemet me shëndetin nuk e kanë lejuar trajnerin e Juventusit, Maurizio Sarri për të debutuar në stolin e torinezëve. Tekniku i kampionëve të Seria A...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...