Ballina Etiketimet Matthijs De Ligt

Etiketim: Matthijs De Ligt

De Ligt i përgjigjet Kluivert: Nuk jam penduar që zgjodha Juven!

Matthijs De Ligt i përgjigjet përmes mediave holandeze deklaratave të Patrick Kluivert, i cili punon si konsulent te klubi katalanas. Së fundmi ai është...

De Ligt: I kam kaluar kritikat, e kam mik De Vrij...

Mbrojtësi i Juventus-it, Matthijs De Ligt, ka folur nga grumbullimi me Holandën duke komentuar pjesën e parë të sezonit me skuadrën bardhezi. Qendërmbrojtësi i...

Ten Hag: De Ligt do të bëhet mbrojtësi më i mirë...

Trajneri i Ajax-it, Erik Ten Hag, ka folur nga Nyon ku gjenet në një forum të organizuar nga UEFA. Strategu i përfolur për të...

Ronado dhe De Ligt stërviten veçmas, në dyshim për Milanin

Juventus ka nisur përgatitjet për duelin ndaj Milanit në kampionat, pasi siguroi kualifikimin për në turin tjetër në Champions League.   Cristiano Ronaldo dhe Mathijs De...

Tjetër dëmtim, Juventus humbet blerjen e bujshme të verës ndaj Lokomotivës

Juventus ka zbuluar pak minuta më parë listën e futbollistëve të cilët do të nisen për në Moskë për duelin ndaj Lokomotivës, që do...

De Ligt duhet “ta lidhë” dorën, e prek edhe ndaj Torinos...

Matthijs De Ligt po kthehet në një problem për Juventusin. Blerja më e bujshme e verës për skuadrën bardhezi, në shumë ndeshje, ka prekur...

As Ronaldo dhe as De Ligt, njihuni me “fatsjellësin” e Juventusit

Duket paradoksale, por Sami Khedira është ‘fatsjellësi” i Juventusit. Edhe pse ishte një ndër të parët në listën e mundshme të largimeve gjatë verës,...

Zbulohet detaji i fundit që mungon për kalimin e De Ligt...

Mungon vetëm një detaj i vetëm për transferimin e Matthijs de Ligt te Juventusi. Lajmi është konfirmuar nga drejtori sportiv i Ajaxit, Marc Overmars,...

De Jong dhe De Ligt darkojnë së bashku në Amsterdam

Një darkë për të përshëndetur njëri-tjetrin dhe për t'u takuar si kundërshtarë në edicionin e ardhshëm të Champions League. Frenkie de Jong dhe Matthijs de Ligt,...

Raiola konfirmon transferimin e De Ligt te Juventusi: Mungon vetëm …

Orë “të nxehta” për transferimin e Matthijs De Ligt në Torino. Tratativat mes Juventusit dhe Ajaxit kanë hyrë në një fazë vendimtare, teksa është...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...

Pak fjalë për Arta Markun, kryeprokurore

Arta Marku është një emër në botën e ngatërruar të drejtësisë që njihet për një gjë: për...