Ballina Etiketimet Matthew Palmer

Etiketim: Matthew Palmer

Meta: Vettingu shkarkoi Muçin pas presionit të Zv/kryeministrit Braçe dhe mafies...

Presidenti Ilir Meta komentoi sot vendimin për shkarkimin e Besnik Muçit nga procesi i Vettingut. Presidenti Meta se tha se nuk ishte i surprizuar nga...

Presidenca sfidon ambasadën e SHBA: A doni ta publikojmë bisedën me...

Gjatë ditës së sotme në media u fol për një bisedë telefonike mes Presidentit Ilir Meta dhe zyrtarit të DASH, Matthew Palmer. Nisur nga disa...

Palmer: Dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, duke folur në samitin e Davos ka apeluar sërish për dialog mes palëve për...

Palmer: Kosovës nuk i kërkohet të gëlltisë diçka që nuk e...

Matthew Palmer, përfaqësues special amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka vizituar Kosovën në kuadër të përpjekjeve të tij për të shbllokuar procesin e dialogut me Serbinë,...

Matthew Palmer takon Thaçin

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, u takua të premtën me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi pas...

Pse Kurti nuk do të takohet sot me Palmerin?

Albin Kurti, lideri i Vetëvendosjes nuk do të takohet sot me zëvendësndihmësin e sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer që po zhvillon një...

“Jo”-ja e Francës, Palmer viziton sot Maqedoninë e Veriut

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin, Matthew Palmer, qëndron sot në Shkup. Palmer do të pritet nga ministri i Jashtëm...

Vjosa Osmani në Departamentin e Shtetit, pritet nga Matthew Palmer

Kandidatja e LDK-së për kryeministre në zgjedhjet e fundit të Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Përse Trump zgjodhi Grenellin si përfaqësues për dialogun Kosovë-Serbi? Zbulohet arsyeja

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, emëroi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell, si përfaqësues për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Por një emërim i tillë...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen e çështjeve shumë të ndërlikuara në këtë...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Pak fjalë për Arta Markun, kryeprokurore

Arta Marku është një emër në botën e ngatërruar të drejtësisë që njihet për një gjë: për...

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...