E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Matteo Salvini

Etiketim: Matteo Salvini

Salvini do luftojë jashtë Qeverisë – Do të shfrytëzojë mbështetjen e...

Matteo Salvini tha se partia e tij Liga do të zhvillojë një serë referendumesh në përpjekje për të penguar reformat e qeverisë së re, ...

Itali, edhe një ditë kohë për bisedime

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini çoi drejt dështimit koalicionin qeverisës për t’u bërë vetë kryeministër. Duket se vendi po shkon drejt një...

Italia drejt zgjedhjeve të parakohshme. Conte jep dorëheqjen

Pas Greqisë, Italia është vendi i radhës fqinj me Shqipërinë që pritet të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme. Kryeministri Giuseppe Conte deklaroi sot se...

Plani i populistit Salvini për të përfituar nga kriza në Itali

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit...

Salvini e dëboi nga Italia, reagon ashpër shqiptari: Ata janë racistë

Pak ditë më parë ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini firmosi dëbimin e Muhamed Mekaca nga shteti fqinj, duke e cilësuar si person i...

Salvini kërkon zyrtarisht zgjedhje të reja dhe postin e Kryeministrit

Ministri i Brendshëm i Italisë dhe njëkohësisht kryetari i partisë së djathtë Lega, Matteo Salvini, nuk sheh më të ardhme për aleancën qeverisëse me...

Salvini urdhëron dëbimin e shqiptarit: I rrezikshëm

Matteo Salvini, ministri i Brendshëm i Italisë, ka firmosur dëbimin e një shqiptari nga Kosova, duke u shprehur se ai ishte një person i...

Renzi: Në shtator gati për tu larguar nga PD

Pas përplasjeve të brendshme të muajve të fundit, me Renzin i cili do të preferonte një qëndrim më agresiv ndaj qeverisë dhe veçanërisht Matteo...

Zv/kryeministri italian Matteo Salvini performon në plazh si DJ dhe fikson...

Zëvendëskryeministri italian Matteo Salvini është kthyer sërish në qendër të vëmendjes në vendin e tij. Këtë herë, nuk ka shkaktuar polemika, por ka sjellë...

Arsyeja pse Salvini nuk e lë Ministrinë e Brendshme

Burimet e pallatit Chigi, zbulojnë se Kryeministri Giuseppe Conte mund të takohet privatisht para të premtes me Presidentin e Republikës Sergio Mattarella për të...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com