Ballina Etiketimet Mateo Salvini

Etiketim: Mateo Salvini

Italia në udhëkryq

Italia u zhyt në paqartësi politike të premten pasi ministri i Brendshëm, Mateo Salvini tërhoqi mbështetjen për koalicionin qeverisës dhe kërkoi zgjedhje të parakohshme,...

Mateo Salvini i gatshëm për të marrë pushtetin i vetëm: Kandidoj...

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar më herët, Italia mund të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme. Koalicioni mes Lega Nord dhe lëvizjes 5 Yje mund të...

Salvini: Gjermania, shantazh me emigrantët

Gjermania mësohet se ka kërkuar ta kushtëzojë shpërndarjen e refugjatëve të shpëtuar në det me pritjen e më shumë anijeve humanitare në portet italiane....

Salvini: Higuain, një mercenar! Piatek më pëlqen, është komunitar!

Largimi i Gonzalo Higuainit te Çelsi ka lënë shije të hidhur te të gjithë milanistët, që pas Bonuçit, shikojnë një tjetër lojtar me potencial...

Humbja e Milanit, Salvini: Donaruma të shkojë tek të rinjtë

Derbi mes Interit dhe Milanit ka prekur edhe politikanët në Itali. Ministri i Brendshëm i Italisë, Mateo Salvini, i cili njihet si një nga...

Salvini: Nuk lejoni refugjatët në Shqipëri? Çmenduri!

Zv/Kryeministri dhe ministri i Brendshëm i Italisë, Mateo Salvini ka reaguar në lidhje me vendimin e Këshillit Evropian për të mos lejuar që 20...

Basha paralajmëron goditje të mafies si në Itali: Era e ndryshimit...

Në Itali, ministri i Brendshëm Mateo Salvini ka nisur një fushatë të ashpër kundër mafies dhe krimit. Këto dy ditë ai ka shkuar në...

Italia: Do dëbojmë 500,000 emigrantë

Ministri i brendshëm, nga e djathta ekstreme, këmbëngul se do ta mbajë premtimin elektoral për të dëbuar rreth 500,000 emigrantë nga Italia. Ministri i Brendshëm...

EDITORIAL

Kush do mbajë përgjegjësi për viktimat e TRAGJEDISË?

Tërmeti i 26 nëntorit nuk është thjesht fatkeqësia natyrore e radhës. Goditja 6.4 ballë e Shkallës Rihter...

FORUM

Myslim Murrizi: Franca të kthejë urgjent 100 mijë eurot, që i dhuruam për Katedralen! Turp për dylberin Edi Rama…

Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, në ditët e tanishme, deputeti i opozitës së re, por...

“Marrëzitë apokaliptike të Metës” dhe kllouni që zgërdhihet mbi rrënoja

Tërmeti i 26 nëntorit nuk ishte një test për shëndetin mendor të Ilir Metës ashtu sikurse na...