E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Masakra

Etiketim: masakra

7 vite më parë e shpëtuan nga vdekja, Ritvani i vrau...

Ritvan Zyka, autori i masakrës së 10 gushtit, në fshatin Resulaj në Selenicë të Vlorës do të dalë të hënën përballë togave të zeza...

“Janë vrarë të gjithë te Demiri”, dëshmia tronditëse pas masakrës në...

Behar Zykaj, djali i xhaxhait të Demir Zykaj, shprehet se ishte ndeshur me një pamje të tmerrshme kur kishte shkuar në banesën e kushëririt...

Rindërtohet skema në 3D e masakrës – Si i vrau Ridvani...

News24 dhe BalkanWeb kanë rindërtuar në 3D skemën e ngjarjes në Resulaj të Selenicës ku mbetën të vdekur 8 persona. 24-vjeçari Ridvan Zykaj u largua...

Sarës dhe Ledjonit! Ish nata e yjeve që bien!

Nga Klodjana Haxhiaj- Sares dhe Ledjonit! Sot ish nata e yjeve që bien! Pse u vranë Sara e Ledjoni? Ç’është kjo dorë gjakatare, qe sot vrau...

VIDEO/ Masakra, familjarët: Trupat po vijnë erë, na sillni frigoriferë

Njëri prej të afërmve të viktimave të Selenicës i ka bërë apel shtetit që të sigurojnë arkivole me kushte frigoriferike. Për ceremoninë e varrimit të...

Masakra, Bashkia Selenicë nis mbledhjen e jashtëzakonshme

Pas masakrës me 8 viktima, Bashkia e Selenicës ka nisur një mbledhje të jashtëzakonshme. Këshilli Bashkiak është mbledhur jashtë rendit të planifikuar, në kushte...

Masakra me 8 të vrarë/Lajmi në Europë, SHBA dhe në Indi...

Masakra me 8 të vrarë në Resulaj të Selenicës, është pasqyruar në mediat e huaja. Mediat si: NyTimes, Washington Post, Yahooo, i referohen Agjencisë së...

Masakra/Vriten dy motrat, vëllai dhe e dashura e tij, plagoset rëndë...

Një vrasje e tmerrshme në masë ka rezultuar me vdekjen e një vajze 16 vjeçare, dy grave dhe një burri në një ekzekutim të...

“Ubi et Orbi”, Papa Françesku: Fund masakrave si ajo e Sirisë

Papa Françesku ka bërë thirrje për dhënien fund të masakrave në Siri, gjatë mesazhit tradicional të ditës së Pashkës nga sheshi kryesor i Vatikanit. Ai...

Masakra, i riu pranon vrasjen e 17 personave

19-vjeçari Nikolas Kruz, ka pranuar vrasjen e 17 personave në një shkollë të mesme në Florida. I riu është paraqitur në gjykatë, ku ka...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...