E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Masakra

Etiketim: masakra

Masakra e Ditës së Shën Valentinit

Prohibicioni, ushqeu krimin e organizuar duke derdhur pasuri të paimagjinueshme në arkat e saj. Ai nxiti gjithashtu një cikël të përshkallëzimit të dhunës, mes...

Revolta e Qafë Barit, Blloshmi: Masakra ndodhi para syve të mi

Më 22 maj 1984, një ditë të bukur me diell, ndodhi ajo që pritej. Mondi dhe suita e tij i hodhën benzinë zjarrit. Por ç’dodhi?...

Masakra në Elbasan/ 3 personat u vranë sapo dolën nga …

Zbulohen detaje të reja rreth vrasjes së kryer një natë më parë në Elbasan ku mbetën të vrarë 3 shtetas. Në këtë atentat të...

Masakra në ish-bllok, zbardhet dëshmia e Fabio Allushit

Fabio Allushi pasi u vetëdorëzua në policinë e Tiranës ka dhënë dëshminë e tij, para oficerëve të Krimeve të Rënda në lidhje me masakrën...

“8 të vrarë në Vlorë, një masakër haluçinante”, Berisha reagon pas...

Ish-kryeministri ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama dje në Shëngjin të Lezhës, kur reagoi për herë të parë për masakrën e Selenicës në...

Rama flet për kasaphanën e Selenicës: Masakër haluçinante

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë me zë dhe figurë për masakrën e Vlorës me 8 të vrarë, duke theksuar se...

Të bëhemi Njerëz…

Nga Agim Jazaj - (Fjalimi i mbajtur në ceremoninë mortore të 8 viktimave të Masakrës së Selenicës) Kjo është një gjëmë që nuk ka ndodhur këtu,...

Dinamika e masakrës – Si nisi debati për pulat ditën e...

Arsyeja që shkaktoi tragjedinë e tetëfishtë në familjen Zykaj në Resulaj të Vlorës, duket se ka qenë konflikti për humbjen e disa pulave të...

”Monstra i Selenicës” i hutuar dhe me sy të nxirrë (VIDEO)

24-vjeçari Ritvan Zykaj ndodhet në sallën e gjyqit në Vlorë, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës. Ai shihet i hutuar...

“Do t’ju bëj hatanë”, autori i masakrës i kishte paralajmëruar familjarët...

Ritvan Zyka, autori i krimit të 8-fishtë në Selenicë të Vlorës të hënën në orën 10:00 do të dalë para gjykatës ku do të...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...