E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Masakra

Etiketim: masakra

Masakra në Prishtinë për pronat, vdes edhe personi i tretë

Ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë. Një person kishte vdekur...

Trump sfidon zemërimin e El Paso pas masakrës

Pak ditë pas dhunës së përgjakshme në Dayton dhe El Paso, presidenti amerikan, Donald Trump vizitoi qytetet amerikane në zi ku prit me protesta...

Gjykata vendos: Holanda 10 % fajtore për masakrën e Srebrenicës

Një gjykatë e lartë holandeze ka mbështetur një vendim se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për 350 vdekje në masakrën e Srebrenicës në Bosnje e...

Masakra në SHBA, gjithçka duhet të dini për atë që ndodhi

Dwayne Craddock është identifikuar si personi i dyshuar për vrasjen e 12 personave të premten në një ndërtesë të komunës në Virxhinia Beach. Ai...

Rrëfehet Liburn Aliu: Si i mbijetova masakrës së Dubravës

Liburn Aliu, ishte vetëm 24 vjeç kur përjetoi ditët më të errëta të masakrës së Dubravës, nga 19-24 maji 1999. Më 17 janar të...

Masakra në Zelandën e Re, autori akuzohet për terrorizëm

Autori i vrasjes së 51 personave në sulmet ndaj xhamive në Christchurch të Zelandës së Re më 15 mars të këtij viti, është akuzuar...

Rihapet pas 25 vitesh “Masakra e Peshkëpisë”

Eshtë rihapur pas 25 vitesh dosja e masakrës së Peshkëpisë, ku një grup terroristësh nga Greqia hynë në territorin shqiptar duke vrarë një oficer...

Masakra në Zelandën e Re, artistët dhurojnë mijëra dollarë për viktimat

Disa artistë kanë mbështetur viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re duke dhuruar para. Madonna, Chris Rock, Josh Brolin, Judd Apatoë dhe Ben...

Skënderbeu, mes emrave të shënuar në armën e masakrës në Zelandën...

Terroristi që vrau të paktën 50 vetë në dy xhami në Christchurch të Zelandës së Re, la në një prej armëve të tij disa...

Masakra, dëshmitari rrëfen tmerrin brenda xhamisë në Zelandë

Bilanci i viktimave në qytetin e Christchurch pas të shtënave me armë në dy xhami ka shkuar në 49 të vdekur dhe dhjetëra të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...