E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Masaker

Etiketim: masaker

Masakër në Nigeri, grupi “Boko Haram” vret 30 njerëz. Mbi 40...

Shërbimet e emergjencës në Nigeri kanë njoftuar se 30 persona janë vrarë nga një shpërthim vetëvrasës në qytetin verilindor të Kondugas. Raportohet se këto...

Masakra/ Burri vret të dashurën dhe i copëton trupin, pasi mëson...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Rusinë Lindore, pasi një mjek ka vrarë të dashurën e tij, pasi kishte zbuluar se ishte transgjinore. Mikhail...

Banda e Selenicës, atentatet që përgjakën Vlorën

2018 u mbyll me vrasje mes bandave dhe 2019 nisi me luftën mes tyre. Policia ka shoqëruar disa persona për atentatin e mbrëmjes së...

Kronika e 2018, pazaret e drogës përgjakën Shqipërinë

"Koha Jonë", sjell një përmbledhjeve të ngjarjeve kryesore të kronikës që tronditën vendin përgjatë vitit 2018 Nga Redjon Shtylla 2018 nisi dhe u mbyll me krime...

Masakër në Brazil, trupi i mesfushorit ndahet në copa

Një ngjarja makabër ka tronditur futbollin brazilian. Mesfushori i klubit brazilian, Sao Paulo, Daniel Correa Freitas është gjetur i masakruar në një shkurre. Sipas mediave...

Vrau tre vetë për një shuplakë, Koxha i vetëm në seancë

I braktisur nga famija dhe pa avokat mbrojtës, Kujtim Koxha, autori i krimit të trefishtë në fshatin Shëlli të Matit, doli sot përpara Gjykatës...

Masakra në Mat, autori del sot para togave të zeza

Autori i masakrës në Mat, me tre viktima dhe një të plagosur, pritet të dalë sot para gjykatës për masën e sigurisë. Kujtim Koxha...

Masakra në Mat, familjarët e autorit: S’dalim te pragu i derës

“Kujtimi na ka marrë fytyrën. Na ka turpëruar jo vetëm këtu në fshat e në zonë, por në të gjithë vendin. Që nga dita...

Masakra në Mat, bashkia 1 mln lekë për shpenzimet e varrimit

Në Mat po i jepet lamtumira tre personave të cilët u vranë një ditë më parë, ku dy prej tyre ishin punonjës bashkie, ndërsa...

Masakër në Mat, tre të vrarë dhe një i plagosur

Një masakër e vërtetë ajo që ka ndodhur sot në fshatin Shëlli në Macukull të Matit. Ka shkuar në tre numri i personave që...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...