E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Maryam Salim

Etiketim: Maryam Salim

Përfaqësuesja e Përhershme e BB: Pse u përkeqësua renditja e Shqipërisë...

Flet Maryam Salim, Përfaqësuesja e Përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri Shqipëria u rendit në vendin e 82-të në raportin e fundit të Bankës Botërore...

Shefja e BB kritikon koncesionet e qeverisë Rama

Përfaqësuesja e përhershme e Bankës Botërore në Tiranë, Maryam Salim ka reaguar për herë të parë pas marrjes së postit për planin e qeverisë...

Maryam Salim, përfaqësuesja e re e Bankës Botërore në Shqipëri

Maryam Salim është përfaqësuesja e re e Përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri, e cila zëvendëson në këtë post Tahseen Sayed pas përfundimit të misionit...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...