E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Martin Shkreli

Etiketim: Martin Shkreli

“Shqiptari më i urryer” s’rri rehat as në burg, ja çka...

E meritoi nofkën ‘shqiptari më i urryer’ për shkak të një krimi më shumë moral por jo vetëm, duke ngritur mijëra fish çmimin e...

Martin Shkreli vazhdon ta drejtojë biznesin nga burgu

Martin Shkreli po vazhdon të drejtojë kompaninë e tij farmaceutike nga burgu, nëpërmjet një celulari që është futur kontrabandë në qelinë e tij. Kështu publikon...

”Shqiptari më i urryer” në botë, drejton nga burgu ”kompaninë” me…

Gazeta e njohur amerikane “The Wall Street Journal” ka ripërtërirë sagën e Martin Shkrelit, ekzekutivit famëkeq të farmaceutikës që po vuan dënimin në një...

Shqiptari më i “urryer” në SHBA dënohet më 7 vite burg

Martin Shkreli i njohur më shumë si “njeriu më i urryer në botë”, sot është dënuar me 7 vjet burgim. Shefi i kompanisë farmaceutike, është...

“5 mijë USD për këdo që i shkul një fije floku...

Një gjyqtare dha urdhër të mërkurën për burgimin e Martin Shkrelit, ish-drejtor ekzekutiv i një kompanie farmaceutike, pasi arriti në përfundimin se ai kishte...

Gjykata e shpall fajtor, shqiptari “më i urryer në botë”: Gjueti...

Një gjykatë federale në Bruklin të Nju Jorkut shpalli fajtor Martin Shkrelin, ish-ekzekutiv i një kompanie farmaceutike, i akuzuar për mashtrim me letrat me...

Tri akuza federale ndaj Martin Shkrelit

Martin Shkreli, ish-shefi ekzekutiv i farmaceutikës, i njohur për skandalin e rritjes së çmimit të një ilaçi dhe për karakterin mashtrues me firmën e...

Martin Shkreli para gjykatës/ Ja sa vite burg rrezikon shqiptari më...

Në Nju Jork, juria është mbledhur sot përsëri për të vendosur në gjyqin e Martin Shkrelit, ish-ekzekutiv i një kompanie farmaceutike, i akuzuar për...

Rriti çmimin e ilaçit për SIDA-n, banorët e fshatit shqiptar i...

Agjencia e lajmeve Reuters i ka kushtuar një artikull Martin Shkrelit, sipërmarrësi farmaceutik që tani konsiderohet si më “i urryeri në botë” për shkak...

Në gjyq për mashtrim, shqiptari Martin Shkreli shpërfill urdhrin e prokurorëve...

Martin Shkreli vazhdoi të fliste me gazetarë dhe të shprehej në rrjetet e mediave sociale ndërsa ishte në gjyq për mashtrim, pavarësisht përpjekjeve të...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...