E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Martin Henze

Etiketim: Martin Henze

Eksperti gjerman i CDU, Henze: Pas Pjetrit, radhën e kanë familjarët...

Eksperti gjerman pranë CDU-së, për zhvillimet ekonomike dhe politike, Martin Henze, ka folur rreth zhvillimeve të fundit politike në vendin tonë, dhe duke u...

Këshilltari i CDU: Qeveria Rama ka rënë, shteti në prag falimenti

Ekonomia shqiptare është në një situatë të ngjashme me piramidat e vitit 1997, shteti është në prag falimenti. Shqiperia nuk do të marrë miratim...

Këshilltari i Merkel shigjeton Taulant Ballën: Interesante si nuk është arrestuar...

Këshilltari i kancelares Angela Merkel, dhe njëherësh hartuesi i programit ekonomik për PD-më Martin Henze ka bërë një shkrim mjaft të fortë së fundi, ku akuzon...

BE përkrah proceset anti-demokratike në Shqipëri

Nga Martin Henze - Shumë njerëz mbushën Teatrin Kombëtar në Tiranë dhe shumë u lënduan gjatë një operacioni të dhunshëm të policisë të mërkurën në...

Reagon gjermani Henze: Rama, qeveri e mafias

Martin Henze, këshilltari për çështjet ekonomike në CDU-në gjermane, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale. “O...

CDU: Nuk e njohim Martin Henze

Nga Ardit Rada Tetë muaj më parë, Dr. Martin Henze do të zhvillonte një tryezë të rrumbullakët në Tiranë me Partinë Demokratike. Në krye të...

Padia për Tiede, këshilltari i Merkel: Rama shumë shpejt i akuzuar

Këshilltari i kancelares gjermane, Angela Merkel, Martin Henze ka reaguar pas lajmit se kryeministri Edi Rama ka paditur gazetarin e ''Bild'', Piter Tiede që...

Martin Henze: Situata në Shqipëri është katastrofike

Intervista/ Këshilltari ekonomik i CDU-së gjermane, shpjegon arsyet se pse Bashkimi Evropian i shtyu negociatat me Shqipërinë. Qeveria Rama përgjegjëse për krizën ekonomiko-politike që...

Këshilltari i Merkel, Henze: Me këtë qeveri të mafias, Rama s’ka...

Martin Henze, këshilltari ekonomik i grupimit CDU/CSU të kancelares Angela Merkel, ka reaguar sërish lidhur me 16 përgjimet e fundit të publikuara nga gjermania...

Këshilltari i Merkel: Populli shqiptar vendos a duhet ta mbajë ende...

Këshilltari i Grupit Parlamentar të CDU-së në Bundestagun gjerman, Martin Henze përmes një postimi në rrjetet sociale, u referohet përgjimeve të Bild dhe e...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com