E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Marshim

Etiketim: marshim

Qytetarët në marshim, mesazhet mbeten tek Kryeministria

Edhe pse opozita ka nisur prej rreth një ore, marshimin e protestës, është kujdesur që mesazhet e qarta të saj, të mbeten ende në...

Brexit, marshim në Londër – Qindra e mijëra njerëz kërkojnë referendum...

Qindra e mijëra njerëz të cilët janë kundra tërheqjes së Britanisë nga Bashkimi Europian marshuan ditën e sotme përmes Londrës qendrore për të kërkuar...

Thirrja e fortë nga fëmijët: Rama si Asad! Mos na helmoni...

Lënda gaz lotësjellës e hedhur gjatë protestave të opozitës, që për këtë të fundit është helmues, ka ngritur në një marshim qindra e mijëra...

LRI dhe FRD shpërndan në Tiranë thirrjet: RAMA, IK!

Pas protestës gjigande të opozitës dhe të mijërave shqiptarëve, sot të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim dhe të Forumit Rinor Demokrat, zhvilluan një marshim...

Jelekverdhët francezë sërish në marshim

Jelekverdhët francezë nisën të shtunën për herë të 17-të marshin kundër politikave qeveritare dhe të presidentit Emanuel Makron, duke eksploruar mënyra të reja për...

1 vit nga vrasja e Ivanoviç, marshim në Beograd

Kur sot mbushet 1 vit nga vrasja e liderit serb Oliver Ivanovic, mijëra persona kanë organizuar sot një marshim në Beograd. ”Një vit pas vrasjes...

VIDEO/ Artistë dhe qytetarë marshojnë drejt Kryeministrisë në mbrojtje të Teatrit

Qytetarë, artistë dhe akktivistë të shumtë kanë vazhduar protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe sot pasi presidenti Meta ktheu sërish ligjin...

Shkodër, marshim kundër krimit, mesazhe edhe nga komunitetet fetare

Qytetarë të shumtë nga Shkodra janë mbledhur në pedonalen e qytetit për të marrë pjesë në një marshim kundër krimit dhe drogës. Me parulla...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...