E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: marrëveshja

Arrihet marrëveshja që do të ndryshojë të ardhmen ekonomike të Europës!

Gjermania dhe Franca kanë rënë dakord për një buxhet të përbashkët për Eurozonën gjatë vizitës së presidentit Emmanuel Macron në Berlin ditën e së...

Tsipras: Marrëveshja e Prespës, model ndërkombëtar dhe perspektivë ekonomike

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras në Samitin e tretë "Thessaloniki summit“ në Athinë ka folur për Marrëveshjen e Prespës si model ndërkombëtar për konteste...

Marrëveshja me FMN – Nga 1 Nëntori ky shtet rrit çmimin...

Kiev ka njoftuar se ukrainasit do të duhet të paguajnë rreth 25 për qind më shumë për gazin duke filluar nga nëntori. Vendimi pason...

Solana: Marrëveshja e Prespës model për zgjidhjen e konflikteve

Ish- përfaqësuesi i lartë i BE-së, Havier Solana në një shkrim  në “Projekt Sindikejt” thotë se marrëveshja e Prespës mund të shërbej si një...

Marrëveshja – Akses online në regjistrin elektronik të pasurive mes ZRPP...

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme dhe Përmbarimi Gjyqësor Shtetëror nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi e cila i jep akses on line zyrës...

Futbollisti i Realit pranon marrëveshjen: 4 muaj burg dhe gjobë marramendëse

Në Spanjë vazhdojnë “të shpërthejnë” çështjet e shmangies së takstave nga futbollistët. Pak kohë më parë ishte Mesi ai që u u akuzua për...

Vuçiç: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje me Kosovën që është në dëm...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të premten herët në mëngjes është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Beograd, Denis Keefe, me të...

Marrëveshja Putin-Vuçiç: Pa mbështetjen e Rusisë, Serbia nuk nis asnjë zgjidhje...

Serbia nuk do bëjë asnjë zgjidhje finale sa i përket çështjes së Republikës së Kosovës, pa përkrahjen e Rusisë dhe pa u konsultuar me...

Njohja e patentave me Greqinë, si do të konvertohen

DPSHTRR zbardh marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes dy vendeve fqinje. Konvertimi bëhet sipas periudhës së vlefshmërisë. Drejtuesve të mjeteve u kursehen...

Marrëveshja – Greqia njeh patentat shqiptare

Greqia njeh patentat shqiptare. Këshilli i Ministrave grekë ka miratuar vendimin për njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit mes dy vendeve gjë e cila pritet...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...