Ballina Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: marrëveshja

Tsipras: Marrëveshja e Prespës, model ndërkombëtar dhe perspektivë ekonomike

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras në Samitin e tretë "Thessaloniki summit“ në Athinë ka folur për Marrëveshjen e Prespës si model ndërkombëtar për konteste...

Marrëveshja me FMN – Nga 1 Nëntori ky shtet rrit çmimin...

Kiev ka njoftuar se ukrainasit do të duhet të paguajnë rreth 25 për qind më shumë për gazin duke filluar nga nëntori. Vendimi pason...

Solana: Marrëveshja e Prespës model për zgjidhjen e konflikteve

Ish- përfaqësuesi i lartë i BE-së, Havier Solana në një shkrim  në “Projekt Sindikejt” thotë se marrëveshja e Prespës mund të shërbej si një...

Marrëveshja – Akses online në regjistrin elektronik të pasurive mes ZRPP...

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme dhe Përmbarimi Gjyqësor Shtetëror nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi e cila i jep akses on line zyrës...

Futbollisti i Realit pranon marrëveshjen: 4 muaj burg dhe gjobë marramendëse

Në Spanjë vazhdojnë “të shpërthejnë” çështjet e shmangies së takstave nga futbollistët. Pak kohë më parë ishte Mesi ai që u u akuzua për...

Vuçiç: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje me Kosovën që është në dëm...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të premten herët në mëngjes është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Beograd, Denis Keefe, me të...

Marrëveshja Putin-Vuçiç: Pa mbështetjen e Rusisë, Serbia nuk nis asnjë zgjidhje...

Serbia nuk do bëjë asnjë zgjidhje finale sa i përket çështjes së Republikës së Kosovës, pa përkrahjen e Rusisë dhe pa u konsultuar me...

Njohja e patentave me Greqinë, si do të konvertohen

DPSHTRR zbardh marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes dy vendeve fqinje. Konvertimi bëhet sipas periudhës së vlefshmërisë. Drejtuesve të mjeteve u kursehen...

Marrëveshja – Greqia njeh patentat shqiptare

Greqia njeh patentat shqiptare. Këshilli i Ministrave grekë ka miratuar vendimin për njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit mes dy vendeve gjë e cila pritet...

Ambasadori i SHBA në Shkup: Të bindur se marrëveshja me Greqinë...

SHBA-ja është e bindur se Marrëveshja me Greqinë do të vazhdojë të plotësohet, dhe pret Maqedonia si Maqedoni Veriore të bëhet anëtare e NATO-s....

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com