Ballina Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: marrëveshja

Pensionet nga Italia, marrëveshja mungon ende

Shqipëria nuk ka një marrëveshje me Italinë për njohjen e kontributeve të emigranteve shqiptarë që prej vitesh kanë punuar atje e më pas janë...

“Detin do e marrim”, ministri grek vendos dy kushte të reja...

Prioritet e Athinës Zyrtare lidhur me Paktin Detar me Shqipërinë janë më konkrete se kurrë. Atëherë kur opozita shqiptare ngriti zërin se Shqipëria po i...

Vuçiç, zyrtarit të lartë amerikan: Platforma për Dialog e Prishtinës nuk...

Platforma për dialogun, e miratuar dje nga Kuvendi i Kosovës, paraqet thelbin e vendimit për ndërprerjen e dialogut të Prishtinës me Beogradin, ka thënë...

Brnabiç: Marrëveshja e romingut në rrezik për shkak të taksës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka thënë se taksa ndaj mallrave serbe e vendosur nga autoritetet në Prishtinë nuk ka ndikuar në tregtinë ndërmjet...

Meçorapaj: Rama i rrethuar nga ndërkombëtarët, marrëveshja e 18 majit ka...

Deputetja e PD-së për "Koha Jonë", Nada Meçorapaj: Qeveria tranzitore është një kabinet multipartiak që përgatit zgjedhje të besueshme dhe harton një paketë pro...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, vështirë e mundshme sivjet

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip S. Kosnett dhe ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle Scott në një editorial për gazetën “Zëri” kërkuan që...

BE kërkon kontrollin e kufirit shqiptar, Salianji: Konfirmohet se kufijtë menaxhohen...

Marrëveshja ndërmjet Bashkimit Europian dhe Republikës së Shqipërisë për kontrollin e kufirit, e cila u diskutua në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar të...

Parlamenti grek voton të enjten, marrëveshjen për emrin e Maqedonisë

Parlamenti i Greqisë do të votojë të enjten për t’i dhënë fund një mosmarrëveshjeje të gjatë midis Athinës dhe Shkupit lidhur me emrin e Maqedonisë,...

Marrëveshja Rama-Basha, Berisha: Nuk e dija që do takoheshin!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në A-Show në News24 se nuk e dinte për marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha. I pyetur nga gazetari Adi Krasta,...

Arrihet marrëveshja që do të ndryshojë të ardhmen ekonomike të Europës!

Gjermania dhe Franca kanë rënë dakord për një buxhet të përbashkët për Eurozonën gjatë vizitës së presidentit Emmanuel Macron në Berlin ditën e së...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com