E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: marrëveshja

SHBA, Trump firmos marrëveshje me BE-në

Donald Trump njoftoi se BE dhe SHBA kanë nënshkruar një marrëveshje për të zgjidhur nje here e përgjithmonë mosmarrëveshjet e tyre të vjetra për...

Marrëveshja BE-Mercosur mund të refuzohet nga vendet anëtare të unionit

Bashkimi Europian dhe katër vende të Amerikës Jugore, muajin e kaluar i dhanë fund bisedimeve 20-vjeçare mbi tregtinë, por nuk është ende e qartë...

Prishja e Teatrit, PD sot nënshkruan një marrëveshje me artistët

Rrethimi i godinës së Teatrit Kombëtar nga forca të shumta Policie mobilizoi me urgjencë edhe drejtuesit më të lartë politikë të opozitës. Të deklaruar pro...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, marrëveshja: Përfitime për 60 mijë emigrantë...

Parlamenti shqiptar është drejt ratifikimit të marrëveshjes së prillit me Kanadanë për mbrojtjen shoqërore të emigrantëve shqiptarë atje. Skema që do të aplikohet përfshin...

Tatimi i dyfishtë me Arabinë Saudite – Miratohet në komision marrëveshja

Marrëveshja ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite për shmangien e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal, e cila u...

Marrëveshja FCA-Renault shpreson të ndihmojë aksionet europiane

Të dhënat e larta të eksportit kinez dhe marrëveshja SHBA-Meksikë për të shmangur tarifat e reja të importit, e forcuan “gjendjen shpirtërore” në tregjet...

Marrëveshja, Denaj: Kanadaja njeh pensionet për 60 mijë shqiptarë

60 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada do të mund të përfitojnë pension edhe nëse kanë  punuar në Shqipëri.Ministrja e Financave, Anila Denaj, e...

Turqia: Marrëveshja me Rusinë për “S-400” nuk anulohet

Ankaraja mendon se sistemi raketor rus që vendi po instalon për t'i bërë ballë sulmeve të mundshme ajrore nga shtetet fqinje do të shërbejë...

Marrëveshja Brexit nuk votohet tri herë

Kreu i parlamentit anglez i ka njoftuar kabinetit qeverisës se marrëveshja për Brexit e cila është rrëzuar dy herë nga deputetët nuk mund të...

Marrëveshja Kosovë-Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Arritja e një marrëveshjeje eventuale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e cila do ta zgjidhte kontestin ndërmjet dy vendeve, do të kërkojë edhe formalizimin e...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com