E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: marrëveshja

BE: Marrëveshja Brexit, e mundur

Brukseli dhe Londra kanë afruar qëndrimet dhe tani janë optimiste se mund të arrijnë një marrëveshje të pranuar divorci më 31 tetor. Dyshimet ekzistojnë...

SHBA, Trump firmos marrëveshje me BE-në

Donald Trump njoftoi se BE dhe SHBA kanë nënshkruar një marrëveshje për të zgjidhur nje here e përgjithmonë mosmarrëveshjet e tyre të vjetra për...

Marrëveshja BE-Mercosur mund të refuzohet nga vendet anëtare të unionit

Bashkimi Europian dhe katër vende të Amerikës Jugore, muajin e kaluar i dhanë fund bisedimeve 20-vjeçare mbi tregtinë, por nuk është ende e qartë...

Prishja e Teatrit, PD sot nënshkruan një marrëveshje me artistët

Rrethimi i godinës së Teatrit Kombëtar nga forca të shumta Policie mobilizoi me urgjencë edhe drejtuesit më të lartë politikë të opozitës. Të deklaruar pro...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, marrëveshja: Përfitime për 60 mijë emigrantë...

Parlamenti shqiptar është drejt ratifikimit të marrëveshjes së prillit me Kanadanë për mbrojtjen shoqërore të emigrantëve shqiptarë atje. Skema që do të aplikohet përfshin...

Tatimi i dyfishtë me Arabinë Saudite – Miratohet në komision marrëveshja

Marrëveshja ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite për shmangien e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal, e cila u...

Marrëveshja FCA-Renault shpreson të ndihmojë aksionet europiane

Të dhënat e larta të eksportit kinez dhe marrëveshja SHBA-Meksikë për të shmangur tarifat e reja të importit, e forcuan “gjendjen shpirtërore” në tregjet...

Marrëveshja, Denaj: Kanadaja njeh pensionet për 60 mijë shqiptarë

60 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada do të mund të përfitojnë pension edhe nëse kanë  punuar në Shqipëri.Ministrja e Financave, Anila Denaj, e...

Turqia: Marrëveshja me Rusinë për “S-400” nuk anulohet

Ankaraja mendon se sistemi raketor rus që vendi po instalon për t'i bërë ballë sulmeve të mundshme ajrore nga shtetet fqinje do të shërbejë...

Marrëveshja Brexit nuk votohet tri herë

Kreu i parlamentit anglez i ka njoftuar kabinetit qeverisës se marrëveshja për Brexit e cila është rrëzuar dy herë nga deputetët nuk mund të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...