Ballina Etiketimet Marjana Doda

Etiketim: Marjana Doda

Në Traditat Osmane? Pse myslimanët në Serbi dhe Bosnje e përshëndesin...

Deklarata e fitores  së liderit turk  Rexhep Tajip Erdogan në referendumin kushtetues të së dielës për të zgjeruar autoritetin e tij presidencial është përshëndetur...

Politika e pragmatizmit dhe neutralitetit e Aleksandër Vuçiç

Nga Marjana Doda I konsideruar si "Tito i ri", Aleksandër Vuçiç , Kryeministër aktual dhe njëkohësisht Kryetar i Partisë Progresive serbe (SNS), fitoi bindshëm zgjedhjet...

Sondazhi/ Suksesi i Partive të djathta për shkak të premtimeve të...

Më shumë se katër nga çdo dhjetë gjermanë (43%) thonë se një nga arsyet kryesore që ne kemi parë një rritje në popullaritetin e...

Flamur Gjuzi: Mbajtëm premtimin për legalizimet në Durrës

Një libër për procesin e legalizimeve. Flet për “Koha Jonë”, Flamur Gjuzi, Drejtor i ALUIZNI-t Durrës Intervistoi: Marjana Doda “Legalizimet, Durrësi Mikpritësi i Madh”, është titulli...

Angelino Alfano: Procesi i heqjes së sanksioneve anti-ruse të fillojë së...

Ministri i Jashtëm italian Angelino Alfano ka deklaruar se ai shpreson për kthimin në formatin G8 me pjesëmarrjen e Rusisë. ROME—Ministri i Jashtëm italian Angelino...

A do të pranojë Uashingtoni kërkesën e Ukrainës si “aleat...

Parlamenti i Ukraines ka miratuar një rezolutë që i kërkon Uashingtonit t’i japë Ukrainës një status të veçantë të  "aleatit të madh jashtë NATO-s",...

Erdogan dhe vendet evropiane “fashiste”. Çfarë fshihet pas kësaj akuze?

Ankaraja ka drejtuar një breshëri kritikash në vendet evropiane të cilat penguan zyrtarë të lartë turq të marrë pjesë në mitingje politike, ose duke...

Ahmet Isufi: “Çështja Haradinaj” po e çon Kosovën drejt destabilizimit”

Flet për “Koha Jonë”, nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi Intervistoi: Marjana Doda “Rasti Haradinaj” ka shpërfaqur politikën e brishtë dhe të paaftë...

“Ndryshimi i mundshëm”: NATO merr një hap drejt shkrirjes së...

Kontakti i parë i nivelit të lartë ushtarak i zhvilluar pak ditë më parë mes zyrtarëve të lartë të mbrojtjes të Rusisë dhe NATO-s...

Kremlini/ Kundërshtarët e Trump po ndërtojnë Rusofobinë për...

Zëvendësministri i Jashtëm rus  Sergei Ryabkov tha se kundërshtarët e presidentit amerikan, Donald Trump vazhdojnë ndërtimin e Rusofobisë në kuadër të një fushate për...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...