E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Maratona e Tiranës

Etiketim: Maratona e Tiranës

Veliaj jep lajmin e mirë: Federata Europiane e Atletikës e regjistron...

Për herë të parë Federata Europiane e Atletikës e regjistron vendin tonë me garë të plotë maratone. Suksesi në katër organizimet e mëparshme të...

Vrapuesi i veçantë në Maratonën e Tiranës, 82-vjeçari udhëtoi nga Anglia...

Më shumë se 2500 vrapues, profesionistë dhe amatorë, nga mbi 42 shtete të ndryshme nga mbarë bota, i janë bashkuar ditën e djeshme gjysmë...

“Maratona e Tiranës”, PD: U bë për të tërhequr vëmendjen nga...

Partia Demokratike e ka konsideruar një dështim “Maratonën e Tiranës” e organizuar nga Bashkia e Tiranës. Sipas zëdhënëses së kësaj partie, Ina Zhupa ky...

“Maratona e Tiranës”, Luiza Gega thyen rekordin kombëtar

Tirana zhvilloi sot edicionin e katërt të Maratonës së Tiranës, e cila ofron jo vetëm një garë të fortë sportive, por edhe një mundësi...

“Maratona e Tiranës”, Veliaj vrapon për familjet e prekura nga tërmeti

Në mesin e 2500 vrapuesëve nga më shumë se 42 shtete që kanë nisur garën në Maratonën e Tiranës, e cila vjen këtë vit...

LIVE/“Maratona e Tiranës”, Veliaj: Qyteti ka nevojë për ditë të tilla

Starton në rrugët e kryeqytetit edicioni i 4-t i “Maratonës së Tiranës”. Qindra vrapues profesionistë dhe amatorë marrin pjesë në këtë garë vrapimi të...

Maratona e Tiranës, plani i lëvizjes dhe kufizimet në qarkullim e...

Të dielën e 13 tetorit kryeqyteti do të mirëpresë për të katërtin vit radhazi Maratonën e Tiranës, ku janë regjistruar për të marrë pjesë...

Maratona e Tiranës në 13 tetor, 130 ushtarakë do sfidojnë sportistët...

Maratona e së dielës premton jo vetëm argëtim dhe festë, por edhe një garë të fortë sportive. Dhe këtë e garanton pjesëmarrja e shumë...

Maratona e Tiranës, vijojnë përgatitjet e fundit

Edhe pak ditë na ndajnë nga eventi më i madh sportiv i kryeqytetit dhe jo vetëm, Maratona e Tiranës, që do të zhvillohet më...

Veliaj nis stërvitjen për Maratonën e Tiranës: Po ti je gati?

Maratona e Tiranës rikthehet me datë 13 Tetor 2019 në edicionin e saj të 4-të. Pjesëmarrës këtë vit do të jetë edhe vetë Kryetari...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...