Ballina Etiketimet Maqellarë

Etiketim: Maqellarë

Një vit më parë vranë djalin në Maqellarë, sot eksploziv të...

Shtëpia e Gazmir Kosiqit në Maqellarë të Bulqizës është bërë obektiv i një atentati me eksploziv mëngjesin e sotëm. Nga shpërthimi nuk ka të lënduar në...

Mjeti del nga rruga, vdes e moshuara, plagoset drejtuesi

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një të moshuare ka ndodhur pasditen e sotme në vendin e quajtur ” Ura e Pesjakës”, në...

Vrau 32-vjeçarin në Maqellarë, arrestohet autori

Pas disa orësh në kërkim arrestohet autori i vrasjes së 32-vjecarit në Maqellarë të Dibrës. Behët fjalë për shtetasin me inicialet M.G. NJOFTIMI I POLICISE Arrestohet...

Përplasen dy makina në Maqellarë, dy të plagosur

Dy automjete janë përplasur mesditën e sotme në Dibër. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Maqellarë-Shupenzë dhe si pasojë dy persona kanë marrë lëndime. "Në vendin e...

Gjendet gruaja e zhdukur prej një jave nga shtëpia, policia e...

Gjendet 36-vjeçarja e cila prej shtatë ditësh rezultonte e humbur. Policia e Dibrës njofton se ka gjetur shtetasen F.K banuese në njësinë Administrative Maqellarë-Dibër, e...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...