E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Maqedonisë

Etiketim: Maqedonisë

Gruevski në azil nuk i shpëton kamerave, filmohet duke festuar

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski është filmuar nga kamerat në një jaht në Danub. Ka qenë gazetari, Balezh Ceko ai që në llogarinë  e...

Maqedonia nis seancën e Kuvendit në gjuhën shqipe

Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, seancën e sotme e filloi në duke folur në shqip, çka edhe zyrtarisht vuri në...

Ministrat flasin shqip në mbledhjet e qeverisë së Maqedonisë

Ministrat e Qeverisë së Maqedonisë prej dje kanë filluar të aplikojnë përdorimin e gjuhës shqipe në mbledhjet e Qeverisë. Lajmin e ka bërë të...

Video e arratisjes së Gruevskit në Shqipëri është fshirë

Autoritet shqiptare nuk i kanë dorëzuar Maqedonisë regjistrimet nga kamerat e sigurisë mbi arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski me arsyetimin se janë fshirë. Kjo...

Tsipras dhe Zaev nominohen për çmimin Nobel të Paqes për vitin...

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe ai i Maqedonisë Zoran Zaev janë nominuar nga Parlamenti Europian për çmimin Nobel të Paqes për vitin 2019. Motivi...

Zaev kundër ushtrisë së Kosovës: Koha e pa përshtatshme

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nuk ka përkrahur formimin ushtrisë së Kosovës, duke thënë se nuk është koha tani. “Unë e di që edhe qëndrimi...

Pamjet e arratisjes së Nikolla Gruevskit

Mediat malazeze kanë publikuar pamjet që tregojnë se si u arratis ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Ka qenë e përditshmja ‘Vijesti’ e cila ka përshkruar...

Gruevski në Hungari, reagon dhe Orban

SHBA-të besojnë se ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar azil politik në Hungari, duhet të vuajë dënimin e tij me burg...

Shkupi reagon ndaj Moskës

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka reaguar të martën pas një shkrese të diplomacisë ruse në lidhje me votimin në parlament para pak ditësh...

Dimitrov: Me Kotzias arritëm të pamundurën

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka reaguar për herë të parë pas dorëheqjes së Nikos Kotzias. Dimitrov është shprehur se me Kotzias...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com