E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Maqedonisë së Veriut

Etiketim: Maqedonisë së Veriut

“Bombat” e Maqedonisë Veriore, ja çfarë deklaron Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohon të jetë përfshirë në skandalin e njohur si “reketi” ku dyshohet të jetë përfshirë edhe prokurorja...

Korrupsioni gjigant, vjen reagimi i parë i ish-kryeprokurores Janeva

Ish-prokurorja speciale Publike e Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva, e cila u dorëhoq pas zbulimit të super-skandalit “Reket”, ka reaguar ndaj materialeve të reja...

Zaev shkarkon mbi 50 drejtorë e anëtarë të ndërmarrjeve shtetërore

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se në procedurë qeveritare është vendimi për shkarkimin e mbi 50 drejtorëve dhe anëtarëve të ndërmarrjeve...

Zaev refuzon opozitën: S’ka zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e refuzoi kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, duke theksuar se për momentin prioritet ka...

“Zaev i preferuari i Merkelit”, ZDF shkrim Shqipërisë: Droga dhe lidhjet...

“Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, është aktualisht më i preferuari i Kancelares Merkel nga liderët e Ballkanit Perëndimor. Ai ishte i vetmi...

Arrestohet ish-ministri i Transportit

Policia e Maqedonisë së Veriut ka ndërmarrë një operacion të gjerë kundër korrupsionit, gjatë të cilit janë arrestuar disa ish zyrtarë të lartë. Pas disa...

Zaev: Duam datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm në BE

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të caktojnë datën e nisjes së bisedimeve...

Pendarovski: Tensionet në Kosovë nuk mund të na rrezikojnë

Tensionet në Republikën e Kosovës nuk mund të rrezikojnë stabilitetin Maqedonisë së Veriut dhe të rajonit, deklaroi Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski,...

Pendarovski premton fundin e revanshit politik por paralajmëron: S’ka vend për...

Presidenti i ri i zgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pasi mori certifikatën nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, tha se me këto zgjedhje...

Presidenti i ri i Maqedonisë Veriore: Ide më të keqe se...

Pas marrjes së detyrës zyrtare, presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka paralajmëruar një vizitë në Kosovë. Ai thotë se dëshiron...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com