E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: maqedonia

Media italiane: Franca bllokon Shqipërinë

Mediat italiane raportojnë se Franca ka bllokuar çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut (MV). Televizioni “TG24” shkruan sot në mbrëmje : “Vetoja...

VIDEO/ Maqedonia në kaos, prokurorja “e bekuar” nga Mogherini kapet në...

Gazeta italiane La Verità ka ndjekur që në numrat e parë të saj ngjarjet politike në Maqedoni me synimin për të shpalosur rrezikun serioz...

Johannes Hahn: Maqedonia, hap përpara Shqipërisë për çeljen e negociatave

Gjatë një interviste për austriaken “Der Standard” komisioneri për zgjerim në Bashkimin Europian Johans Hahn ka theksuar se Shqipëria është ende pas sa i...

Hapja e negociatave, Maqedonia pret “dritën jeshile” në qershor

Maqedonia e Veriut pret të marrë dritën jeshile në qershor për çeljen e negociatave. Vendimi për datën eventuale do të vijë vetëm disa javë...

Poloni, ratifikohet anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO

Parlamenti i Polonisë ratifikoi sot Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Pro ratifikimit të Protokollit kanë votuar 388 deputetë, një ishte...

“Facebook” fshin 2632 llogari, mes tyre nga Kosova, Rusia dhe Maqedonia

Facebook të martën njoftoi se ka fshirë 2 632 faqe, grupe dhe llogari për “sjellje të koordinuar të paautorizuar” në Facebook dhe Instagram. Facebook ndërmori...

Hyn në fuqi emri i ri i Maqedonisë, hapat që do...

Autoritetet qeveritare në Shkup pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësim të vendit në NATO nga ana e Parlamentit grek, do të ndjekin disa hapa...

Maqedonia në NATO, Shqipëria nënshkruan e para protokollin

Nënshkrimi i “Marrëveshjes së Prespës” mes Maqedonisë dhe Greqisë i dha fund mosmarrëveshjeve mes vendeve, veprim ky që i hap rrugë Maqedonisë në anëtarësimin...

Bruksel, Maqedonia e Veriut nënshkruan anëtarësimin në NATO

Bruksel, Maqedonia e Veriut nënshkruan anëtarësimin në NATO. Vendet anëtare të NATO po nënshkruajnë protokollin e pranimit të Maqedonisë. Maqedonisë së Veriut i nevojiten 151...

Maqedonia nënshkruan sot në Bruksel marrëveshjen e pranimit në NATO

Shtetet e NATO-s pritet të nënshkruajnë një marrëveshje me Maqedoninë, duke i mundësuar shtetit ballkanik që të bëhet anëtari i 30-të i aleancës ushtarake. Marrëveshja...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com