E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Maqedonia e Veriut

Etiketim: Maqedonia e Veriut

Suedia mbështet bisedimet midis Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

Suedia i ofron mbështetje Maqedonisë së Veriut në përpjekjet e saj për t’iu bashkuar Bashkimit Evropian, tha ministrja e Jashtme e këtij vendi, Ann...

Shqiptarët do lëvizin me kartë ID në Maqedoninë e Veriut dhe...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga takimi Rama-Zaev-Vuçiç, në Ohër, në kuadër të “Shengenit Ballkanik”. Udhëtimi i shtetasve shqiptarë do të bëhet vetëm...

Legalizimi i kanabisit, Maqedonia e Veriut 100 milion euro të ardhura...

Slave Ivanovski ishte një nga eksportuesit më të madhenj të domateve dhe specave në Maqedoninë e Veriut deri dy vite më parë, kur ky...

Vendi fqinj legalizoi kanabisin, investitorët amerikanë shfaqin interes

Ndërkohë që në vitin 2016, Maqedonia e Veriut ndryshoi legjislacionin e saj duke legalizuar kanabisin për qëllime mjekësore. “Ne kemi parë të rëndësishme legalizimin e...

Maqedonia e Veriut ka 27 festa zyrtare, Shqipëria 14 kurse Kosova...

Për dallim nga dy shtetet fqinje, Kosova e Shqipëria, Maqedonia e Veriut prin dukshëm me ditët e shpallura si ditë jo pune, për shkak...

Eurodeputetët miratojnë rezolutën: Shtyrja e negociatave sjell destabilizim

Parlamenti Europian ka votuar rezolutën këtë të enjte, lidhur me veton që Franca vendosi për procesin e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Lajm i mirë për Maqedoninë e Veriut, pritet të bëhet anëtare...

Pasi Maqedonia e Veriut dështoi bashkë me Shqipërinë që të hapë negociatat me Bashkimin Europian, një lajm i mirë ka ardhur për shtetin tonë...

Dështoi me negociatat por Maqedonia e Veriut, së shpejti anëtare e...

Maqedonia e Veriut dështoi bashkë me Shqipërinë që të hapë negociatat me Bashkimin Europian por një lajm i mirë ka ardhur për shtetin tonë...

Zgjedhjet e parakohshme do kushtojnë 4.5 milionë euro

Në Maqedoninë e Veriut, liderët e partive politike pas takimit me shen e shtetit Stevo Pendarovski paralajmëruan se më 12 prill të vitit të...

Basha: Europa refuzoi Edi Ramën, jo Shqipërinë. Zgjedhje të parakohshme

Kryetari i PD, Lulzim Basha kërkoi sot zgjedhje të parakohshme pas dështimit të qeverisë “Rama” në procesin e integrimit të vendit në BE. Në një...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...