E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Maqedonia e Veriut

Etiketim: Maqedonia e Veriut

Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut forum për lehtësimin e procedurave...

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokuta ka njoftuar në faqen e tij zyrtare mbi takimin e zhvilluar në Shkup. “Lehtësimi i tregtisë përmes...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me pagat më të ulëta në...

Sipas statistikave më të reja zyrtare, rrogat mesatare më të larta në rajon janë në Slloveni dhe Kroaci, ndërsa më të ulëta në Maqedoninë...

Presidenti Ilir Meta uron Panderovskin për 28-vjetorin e Pavarësisë së Maqedonisë...

Me rastin e 28 vjetorit të Pavarësisë së Maqedonisë së veriut, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i ka dërguar një letër homologut...

Paqe midis Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Maqedonia Veriore dhe Kosova kanë arritur të bëjnë paqe mes vete. Ndalesat që këto dy shtete ia kishin vendosur njëra-tjetrës kanë marrë fund. Maqedonia...

Drejtësia nis punën, arrestohet ish-deputeti në Maqedoninë e Veriut

Drejtësia në Maqedoninë e Veriut ka nisur të veprojë për personat  publikë, të cilët dyshohen si të përfshirë në raste të shkeljes së ligjit....

Kukan: Maqedonia merr negociatat në shtator, Shqipëria nuk ka shanse

Shqipëria ka pak shanse që të marrë çeljen e negociatave me BE në shator. Ky skenar tashmë pranohet edhe nga eurodeputetët që kanë mbështetur...

Po vjen i nxehti afrikan, temperaturat deri në 42 gradë. Sinoptikanët:...

Maqedonia e Veriut nga dita e mërkurë pritet të përfshihet nga i nxehti afrikan me temperatura tejet të larta. Meteorologët kanë njoftuar se gjatë kësaj...

Maqedonia e Veriut, gjoba deri 5000 euro kush nuk zbaton ligjin...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar në mbledhjen e fundit, projekt–ligjin për themelimin e Inspektoratit për zbatimin e Gjuhëve. Me ligjin e ri të...

Gjuha shqipe/ Maqedonia e Veriut miraton projektligjin, ja ç’parashikohet

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka kaluar në mbledhjen e fundit projektligjin për themelimin e Inspektoratit për zbatimin e Gjuhëve, saktësisht gjuhës shqipe. Me këtë...

Maqedonia e Veriut përballë kushtëzimeve të reja bullgaro-greke

Nga Marjana DODA Jemi një vit nga Marrëveshja e Prespës e cilësuar si e sukseshme, megjithatë frytet e këtij suksesi nuk po i shijon Maqedonia...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com