E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: Maqedoni

“Pakt i fuqishëm”! Përgjimi i plotë që “fundos” zyrtarët maqedonas

Media italiane “La Verita” vijon të tronditë politikën e Maqedonisë së Veriut, teksa ka publikuar video të reja të çështjes “Zhvatja”, që tregon një...

Rasti “Zhvatja”, DW: A është ky fundi i drejtësisë në Maqedoni?

Gazeta italiane “La Verita” në edicionin on-line ka publikuar një video nga takimi i të dyshuarve në rastin “Zhvatja” Bojan Jovanovski “Boki 13” dhe...

Serbia do kërkojë ekstradimin e ish-pjesëtarit të UÇK, reagime

Serbia do të kërkojë nga Maqedonia e Veriut, ekstradimin e ish-pjesëtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i arrestuar të mërkurën nga policia maqedonase, në bazë...

Reuters: Në shtator çelen negociatat vetëm për Maqedoninë, Shqipëria shtet i...

Kur na ndajnë dhe tre ditë nga dhënia e vendimit final të Këshillit të Europës për negociatat me vendin tonë, tashmë është e qartë...

E TURPSHME/ Alioskin e dëbojnë nga restoranti në Prilep sepse...

Një ngjarje e turpshme dhe skandaloze ka ndodhur sot në Prilep, në një nga lokalet e këtij qyteti, kur futbollisti i Leeds United dhe...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni – “Barazim” mes perëndimorëve dhe nacionalistëve në...

Kandidati pro perëndimit në Maqedoni, Stevo Pendarovski dhe rivalja kryesore Gordana Siljanovska-Davkova,  rezultuan në barazim gjatë raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, ku kishte...

Kapen 45 kg drogë në kufirin e Maqedoninë e Veriut, kush...

Në një automjet me targa nga Shqipëria në kalimin kufitar “Bogorodica” Drejtoria e Doganave dje zbuloi dhe konfiskoi rreth 45 kilogramë drogë. Shoferi dhe...

Kandidati i parë shqiptar për president në Maqedoni, Reka: Shqipëria e...

Këtë fundjavë maqedonasit i drejtohen kutive të votimit për të vendosur presidentin e tyre për pesë vitet e ardhshme. Por kandidati i parë shqiptar,...

Tragjedi në Maqedoni, rrëzohet një aeroplan në malet e Jakupicës

Një aeroplan i vogël i tipit “Cesna PN210N” është rrëzuar sot në Maqedoni. Nga mediat maqedonase raportohet se avioni ka humbur kontaktet shumë pranë malit...

Nis fushata për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Tre kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nisur fushatën 20-ditore për të siguruar mbështetjen e qytetarëve për të parin e shtetit. Blerim...

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com