E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Manjola Zeka

Etiketim: Manjola Zeka

1 Qershori i vjedhur

  Nga Manjola Zeka Çfarë është në fakt 1 qershori? Po flas për 1 qershorin shqiptar, sigurisht. Me duket se është thjeshtë një date, pa asnjë...

Injorojini piranjat që kafshojnë me komente

Nga Manjola Zeka - Komentet në faqet e ndryshme shqiptare kanë një shfrim sidomos ndaj personazheve publike, që shkojnë me rritje nga akuzat, sharjet, mallkimet,...

Facebook sot është më i bukur se kurrë…

Nga Manjola Zeka Facebook sot është më i bukur se kurrë... Ju lutem mos i prishni këto radhë të shkruara me pastërti dhe sinqeritet nga...

Për vajzat e bisturisë dhe ato “të thjeshta”

Vajza: Mos e çani kokën. Mjafton të ndjeheni mirë me veten. Qeshni. Gëzojeni jetën. Edhe sikur të keni celulit e bark mendoni që Dielli...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

...askush nuk sheh e vlerson më njeriun, përkundrazi, "paja dhe bagazhet". A ka? Sa ka? Ç'makinë ka? A është bos? E po t'i shohësh...

Kur do të pushojnë fëmijët e ngujuar?

Sa gjaqe janë pajtuar? Sa fëmijë janë nxjerrë nga ngujimi? Janë pyetje që më buçasin brenda kafkës. Sigurisht shoh fëmijët e mi, dalin, luajnë,...

Një mesazh për mësuesen time të klasës së parë

E di që sot jeton në Tiranë, vitet të rëndojnë mbi supe, më ka marrë malli të të shoh. Po a mund të japësh...

Per Liljanen e Fierit..

Nga Manjola Zeka Jam e sigurt se te henen do pendohet. Do jargavitet para trupit gjykues, nga trim do kthehet ne burrec dhe do perbetohet...

Pse gënjeni fëmijët?! Librat mungojnë nuk janë të gjithë…

Tenderi i pullave në Ministrinë e Arsimit përfundon më datë 5 Shtator.  Kjo është përgjigja, që unë mora sot, kur shkova për të blerë...

Ti je monster Anjeza Shabani!

Nga Manjola Zeka/Ti je monstër! Ti je kafshë (e egër) sepse shumë të tjera(kafshë) dinë të falin dashuri. Ti je një funderrinë, ti je...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...