E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Manjani

Etiketim: Manjani

Zgjedhjet në Gjermani, ironia e Manjanit: Zgjedhje jo shaka

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani pëmres zgjedhjeve nl Gjermani, ka përçuar mesazhin që exit pollet askush nuk i konteston. Partitë pranojnë rezultatet dhe falenderojnë...

Vrasja e Fildes Hafizit, Manjani: E kam pasur studente, ishte ekselente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani tha në studion e lajmeve të Ora News se gjyqtaren e vrarë nga ish-bashkëshorti, Fildes Hafizi e ka pasur...

Manjani: Me shkarkimin e zv/ministrit të Brendshëm, Rama konsumoi një krye-vepër...

Pak minuta pasi Kryeministri Edi Rama urdhëroi shkarkimin e zv.ministrit të Brendshem, Ilir Marku, ka ardhur treagimi i ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani. Përmes një...

Shkarkimi i Metës si President, Manjani i përgjigjet Ruçit

Ish-Ministrisë i Drejtësisë, Ylli Manjani,  i është përgjigjur paralajmërimit të Gramoz Ruçit për shkarkimin e Metës si President, nëse sipas tij nuk ndal shantazhet...

Manjani: Paradoks, Kryeministri duhet të japë llogari…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e cilëson si paradoks mos dhënien e llogarisë nga ana e Kryeministrit Rama, për atë çfarë ka bërë apo...

Manjani: Rama ka vite që sheh ëndrra me shkrirjen e LSI,...

LSI këtu ku është nuk erdhi as me ndihmën e imperializimit amerikan dhe as social-imperializimit sovjetik Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se ligji që...

Ylli Manjani: U zgjidh problemi, por jo kriza

Marrëveshja e minutës së fundit për të mundësuar mbajtjen e zgjedhjeve ishte gjëja e duhur! Zgjedhjet pa opozitën nuk mund të bëheshin- e kemi stërthënë...

Manjani ironizon Ditmir Bushatin dhe i kujton sjelljen e PS-së për...

Ish-ministri i Drejtësisë, njëherësh dhe anëtar i Kryesisë së LSI-së, Ylli Manjani nukka të ndaluar me ironitë e tij ndaj ish-kolegëve të tij në...

Manjani: Xhafajn e akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për manikyr…

Emërimi i Fatmir Xhafajt si Ministër të Brendshëm ka ngjallur reagimin e ish -ministrit të Drejtesise Ylli Manjani. Me një status në Twitter, Manjani i kujton...

1300 kontejnerë me mbetje kimike, Manjani ironizon Drejtorinë e Doganave

Ish- ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani komenton lajmin e mediave italiane se në Shqipëri kanë hyrë 1300 kontejnerë me mbetje të rrezikshme. Ish-ministri Ylli Manjani...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...